Eğitim

İBB, YKS'ye giren gençlere tercih danışmanlığı yapacak

Fotoğraf: İBB

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren gençlere, ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek.

Üniversite adayları, 28 Temmuz’dan itibaren kentin 18 farklı noktasında, İBB’nin ücretsiz üniversite tercih danışmanlığı hizmetinden faydalanabilecek.

İBB Tercih Danışma Merkezleri, YKS’ye giren gençlerin tercihlerini; puan, başarı sıralaması ve üniversite kontenjanı gibi kriterlere göre, doğru bir şekilde yapabilmeleri için destek olacak.

İBB, 190 personel ile 28 Temmuz ve 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında saat 10.00’dan 19.00’a kadar üniversite tercihi yapacak gençlerin hizmetinde olacak.

Engelli adaylara  telefondan destek

Engel, hastalık veya herhangi bir nedenle meydanlara erişmeyenler, İBB Beyaz Masa’nın 153 numaralı telefonunu arayarak Alo Tercih Hattı’ndan destek alabilecek.

Adaylar, isterlerse İBB ekiplerinin evlerine gelerek kendilerine yüz yüze destek vermelerini de talep edebilecek. İstanbul dışında olanlar da 0212 153 00 00 numaralı telefonu arayarak İBB Tercih Danışma Merkezlerine ulaşabilecek. Ayrıca tüm adaylar, tercih.ibb.istanbul/ adresinde yer alan tercih robotunu kullanarak da listelerini oluşturup daha sonra ÖSYM’nin sistemi üzerinden tercihlerini yapabilecekler.

İBB Tercih Danışma Merkezleri, şu noktalarda bulunacak:

Avrupa Yakası

akırköy Meydanı, Şirinevler Meydanı, Gaziosmanpaşa Meydanı, Şişli Meydanı, Beylikdüzü Meydanı, Bağcılar Meydanı, Aksaray Meydanı, Taksim Meydanı, Beşiktaş Sahil, Arnavutköy Meydanı (Mobil BELNET Otobüsü), Silivri Meydanı (Mobil BELNET Otobüsü), 

Anadolu Yakası

Kadıköy Meydanı, Üsküdar Meydanı, Kartal Meydanı, Çekmeköy Meydanı, Sultanbeyli Meydanı, Şile Spor Kompleksi BELNET Şubesi, Adalar İBB İletişim Noktası (Büyükada) (RT)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: