Teknoloji

İddia: PlayStation 5'in Kasım Ayının Ortalarında Çıkacak

Japon kökenli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'i resmen tanıtmıştı. Konsol, sahip olduğu eşsiz tasarım sayesinde pek çoğumuzun beğenisini şimdiden toplamayı başardı. Ancak Sony, aradan geçen haftalara rağmen oyun konsolunun teknik detayları hakkında fazla bilgi paylaşmadı.

Ancak Sony'nin paylaşmadığı bilgiler yalnızca teknik detaylarla da sınırlı değildi. Şirket, yeni nesil konsolunu piyasaya ne zaman süreceğine dair de bir açıklama yapmadı. Bugüne kadar oluşan beklentilerse oyun konsolunun 2020'nin son aylarında piyasaya sürüleceğine işaret ediyordu.

PlayStation 5, kasım ayının ortalarında çıkabilir:

- İddia: PlayStation 5'in Kasım Ayının Ortalarında Çıkacak

Video Game Chronicle tarafından yapılan yeni bir haberse PlayStation 5'in çıkacağı tarih hakkında büyük bir ipucu verdi. Sitenin bazı tedarikçi kaynaklarından edindiğini iddia ettiği bilgiye göre PlayStation 5, kasım ayının ortalarında piyasaya sürülecek. Ayrıca kaynaklara göre Sony, 13 Kasım'dan itibaren başlayacak olan 1 haftalık büyük çaplı bir reklam kampanyası düzenleyecek.

Sitenin kaynakları aynı zamanda PlayStation 5'in rakibi Xbox Series X hakkında da bazı bilgiler paylaştı. Kaynaklara göre Xbox Series X, PlayStation 5'ten daha önce; muhtemelen kasım ayının ilk haftasında çıkış yapacak. Kaynaklar, tüm bu durumun çok çabuk bir şekilde de değişiklik yaşayabilme ihtimalinin olduğunu söylediler.

- İddia: PlayStation 5'in Kasım Ayının Ortalarında Çıkacak

Age of Empires 3: Definitive Edition Geliyor: İşte Tüm Detaylar

Peki Sony'nin PlayStation 5'i tanıtacağı zaman aralığı başka nelere işaret ediyor? Video Game Chronicle'a göre Call of Duty: Black Ops Cold War, Cyberpunk 2077 ve Assassin's Creed Valhalla gibi büyük yapımlar da PlayStation 5 ile birlikte tanıtılabilir. Bununla birlikte kasım ayında düzenlenen Black Friday indirimleri de Sony için bir avantaj olabilir.

Sony, daha önce yaptığı açıklamalarda PlayStation 5'in çıkış tarihiyle ilgili yalnızca oyun konsolunun tatil zamanında çıkış yapacağını açıklamıştı. Microsoft ise Xbox Series X'in kasım ayında bizlerle buluşacağını daha önce açıklamıştı. Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında kasım ayının oldukça heyecan verici bir ay olacağını söyleyebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: