Teknoloji

Instagram, Para Kazandıran Yeni Sistemini Test Edecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, IGTV’de içerik oluşturuculara kazanç sağlamak için reklamlar ve satın alınabilir rozetler sunacak. En fazla 15 saniye uzunluğunda olacak reklamlardan elde edilecek gelirin bir kısmı, uygulamadaki içerik oluşturuculara verilecek. Yapılan açıklamaya göre yayınlanacak reklamların, YouTube’dakine benzer bir şekilde atlanabilme özelliği bulunacak. 

The Verge tarafından yapılan haberde, reklam sistemiyle birlikte IGTV’de yayınlanacak videoların da daha katı kurallarla izleneceği belirtildi. Telif hakkı, uygun olmayan içerikler gibi videoların yer aldığı platform, bu adımıyla biraz daha YouTube’a benzeyecek gibi görünüyor. 

- Instagram, Para Kazandıran Yeni Sistemini Test Edecek

Rozetler de geliyor

Instagram’ın uzun video paylaşma uygulaması IGTV’ye, reklam özelliğinin dışında abonelerin satın alabileceği “rozetler” özelliği de gelecek. Bu rozeti satın alan aboneler, yorum yaptıklarında isimlerinin yanında özel bir simgeye sahip olacak. Ayrıca rozetini satın aldıkları içerik oluşturucunun özel içeriklerine de ulaşabilecek. Rozet için verilen paralar ise içerik oluşturucuya gidecek.

Instagram Canlı Yayın Rekoru Sonrası Acun Ilıcalı’dan Yeni Açıklama: 4 Milyonu da Bulurduk

IGTV’nin rozet sistemi, farklı katmanlarla satın alınabilecek. Bu katmanların 1 dolar ila 5 dolar arasında bir fiyat aralığına sahip olacağı açıklandı. Rozetler, ilk olarak Türkiye, ABD, Almanya, Brezilya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Meksika’da test edilecek. 

Instagram’ın YouTuba’a rakip olarak çıksa da bir türlü istenen ilgiyi toplayamayan platformu IGTV, reklam sistemi ile daha fazla içerik oluşturucusu çekerek YouTube’a rakip bir platform kurmayı amaçlıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: