Teknoloji

iPhone SE DxOmark Ses Puanı Belli Oldu

Apple, uzun bir süredir 'uygun fiyatlı iPhone' bekleyen hayranlarının beklentilerine geçtiğimiz haftalarda yanıt vererek 2020 iPhone SE'yi resmen duyurmuştu. Tasarımıyla iPhone 8 modeline fazlasıyla benzerlik gösteren cihaz, teknik özellikleriyle ise iPhone 11'e yakın bir liste sunuyordu. Cihazın performansı zaten defalarca kıyaslandı ancak şimdi, ses kalitesi noktasında bulunduğu seviye de ortaya çıktı.

Son olarak iPhone SE'yi ele alan DxOMark ekibi, telefonun ses kalitesinin ne kadar iyi olduğunu ortaya koydu. Apple'ın uygun fiyatlı iPhone'u, orta-üst segment bir cihaz olarak görülmesine rağmen amiral gemileriyle yarışan bir ses kalitesine sahip.

- iPhone SE DxOmark Ses Puanı Belli Oldu

2020 model iPhone SE'nin DxOMark ekibinden aldığı ses puanı, akıllı telefonu amiral gemilerinin yanına yerleştiriyor. Daha net bir şekilde açıklamak gerekirse; iPhone SE'nin ses kalitesinin, Samsung Galaxy S20 Ultra'nın biraz üzerinde, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max'in ise biraz altında kaldığını söyleyebiliriz. Yani yeni iPhone SE, tüketicilere amiral gemisi telefonlarla neredeyse aynı ses kalitesini sunuyor.

Apple, iPhone'ların iOS 13.5'ten iOS 13.4.1'e Dönüşünü Engelledi

2020 iPhone SE DxOMark ses puanı

- iPhone SE DxOmark Ses Puanı Belli Oldu

DxOMark ekibi, iPhone SE'nin ses oynatmada 69, ses kaydında ise 73 puana layık gördü. Bu puanların genel ortalaması ise iPhone SE'nin nihai ses kalitesini 70 puan olarak belirliyor. Bu puan, DxOMark'ın ses testi yaptığı tüm telefonlar arasında, iPhone SE'nin 7. sırada olduğunu ortaya koyuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: