Teknoloji

iPhone'lara Yeniden Fortnite Yüklemenin Bir Yolu Bulunuyor

Oyun içi satım alımlar konusunda büyük bir anlaşmazlığa düşen Epic Games ile Apple arasındaki ‘kavga’, dünyanın en popüler battle royale oyunlarından Fortnite’ın App Store’dan kaldırılmasıyla sonuçlanmıştı. Hatta daha sonra bu sektörel kavgaya Google da dahil olmuş ve Fortnite, Play Store’dan da kaldırılmıştı.

Bir Android akıllı telefon sahibiyseniz Fortnite’ın Play Store’dan kaldırılmasını çok önemsemeyebilirsiniz. Çünkü Fortnite’ın web sitesinden oyunun APK dosyasını indirim Android sürümünü yüklemek mümkün. Ancak bir iPhone ya da iPad sahibiyseniz, Fortnite’ı cihazınıza yüklemenin bir yolu bulunmuyor. Tabi daha önce Fortnite’ı hiç indirmediyseniz…

- iPhone'lara Yeniden Fortnite Yüklemenin Bir Yolu Bulunuyor

Eğer iOS cihazınıza daha önce Fortnite’ı indirip sonrasında herhangi bir sebeple kaldırdıysanız, Fortnite’ı cihazınıza yeniden yüklemenin (bulut teknolojisi sağ olsun) bir yolu bulunuyor. Evet, Apple’ın Fortnite’ı App Store’dan kaldırmış olmasına rağmen…

Fortnite, iOS cihazlara yeniden nasıl yüklenir?

  • #Adım 1: Öncelikle App Store’u açıp profil fotoğrafınıza dokunun.
  • #Adım 2: Siparişlerim bölümünü açın.
  • #Adım 3: Satın Aldıklarım alt menüsünü açın.
  • #Adım 4: Arama çubuğuna Fortnite yazın.
  • #Adım 5: Uygulamanın yanındaki bulut simgesine dokunun ve indirmeyi başlatın.

- iPhone'lara Yeniden Fortnite Yüklemenin Bir Yolu Bulunuyor

Fortnite Kavgasında İkinci Dalga: Apple, Epic Games'in Geliştirici Hesabını Kapatıyor

Bu sayede buluta yedeklenen Fortnite verilerini indirerek App Store’da bulunmasa dahi Fortnite oynamaya devam edebilirsiniz. Tabiki bir sonraki büyük Fortnite güncellemesine kadar. Üstelik siz değilde dahil olduğunuz Apple Aile Paylaşımı’na üye herhangi bir kullanıcı Fortnite’ı indirmiş olsa dahi söz konusu yöntem ile Fortnite’ı indirip yükleyebiliyorsunuz.

Aslına bakacak olursak Fortnite, mobil sürümlerde hiçbir zaman PUBG Mobile kadar popüler olmadı. Yine de bazı iPhone sahipleri Fortnite yüklü olan telefonlarını eBay’de 10 bin dolar, Sahibinden’de ise 20 bin TL’yi bulan fiyatlara satışa sunmuş durumdalar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: