Eğitim

İsmail Beşikçi Vakfı'na aktarılan bağışlar öğrencilere burs olacak

İsmet Şerif Vanlı Derneği (AFKIV-İsviçre) ortaokul ve lise öğrencilerine burs şeklinde verilmek üzere İsmail Beşikçi Vakfı’na bağışta bulundu. 

İsmail Beşikci Vakfı’na (İBV) aktarılan bu bağışlar, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan 6 öğrenciye geri ödemesiz şekilde verilecek.

Burs, sadece çocukların eğitimine katkı amaçlı olup hiçbir dil, din, ırk ayırımı yapmadan, kız ve oğlan çocuklarına eşit şekilde takdim edilecek. 

Burs için son başvuru tarihi 10 Temmuz 2020.  Bursiyerler 3 Ağustos’ta açıklanacak ve ödemeler ise 15 Ağustos’ta yapılacak. Eğitim bursuna 12-18 yaş aralığında olan başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan ortaokul ve lise öğrencileri başvurabilecek. Başvuranların ilk 4 yıllık zorunlu eğitimini tamamlamış olmaları gerekiyor.

İBV ve AFKIV yöneticileri ve çalışanlarının akrabalarının başvuramayacağı burs ile ilgili ayrıca İBV ve AFKIV vakıf kurul üyeleri ve çalışanları referans olarak gösterilemeyecek. Ayrıca bursa başvuran kişinin başka bir resmi/özel kurum veya kişilerden eğitim desteği almıyor olması gerekiyor. 

Bursa başvuracak kişinin, 10.07.2020 tarihine kadar başvuru formunu doldurması, çıktısını alıp imzalaması, istenilen belgeleri hazırlaması ve ilgili duyuruda belirtilen başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor. 

(AÖ)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: