Gündem

İtalya karantinayı kaldırıyor

italya karantinayi kaldiriyor - İtalya karantinayı kaldırıyor

Koronavirüste en ağır kaybı veren İtalya’da bugüne dek 15 bin 887 kişi yaşamını yitirdi, 128 bin 948 kişide de virüs tespit edildi.

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, 9 Mart’tan bu yana 60 milyonlu İtalya’nın adeta hapishaneye dönen sıkı karantina uygulamasının artık yavaş yavaş hafifletmeye karar verdiklerini duyurdu.

italya karantinayi kaldiriyor 1 - İtalya karantinayı kaldırıyor

Speranza, bu kapsam bir dizi tedbirlerin alınacağı yeni bir paketin açıklanacağını ifade ederken öte yandan, kapsamlı test çalışamalarının ve sıkı sağlık hizmetlerinin devam edileceğini açıkladı.

KADEMELİ OLARAK KALDIRILACAK

Speranza, Roma’daki olağanüstü halin iki aşamada yönetileceğini ve karantina tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi ancak normal koşullara tam olarak geri dönebilmek için bazı kuralların uygulamaya konulacağını ifade etti.

italya karantinayi kaldiriyor 2 - İtalya karantinayı kaldırıyor

Buna göre, korona vakalarının daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tedavi edilmesi için yerel sağlık sistemleri güçlendirilecek, halkın maske kullanımı her alana yayılacak ve sosyal mesafe kuralı için alınan tedbirler devam ettirilecek.

italya karantinayi kaldiriyor 3 - İtalya karantinayı kaldırıyor

Bakan Roberto Speranza, akıllı telefon uygulamalarının ve diğer dijital teknolojilerin kullanımı ile koronavirüs testlerinin ve hasta temas takibinin genişletileceğini ifade ederek, yalnızca korona hastalarını tedavi edece hastane ağı kurulacağını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: