Teknoloji

İtalya'da Eko-Bonus Paketi Açıklandı

İtalyan hükümeti, COVID-19 pandemisinin sonuçlarını erken deneyimleyenlerden olmuştu. İtalya'daki bilim insanları, küresel kriz ile ilgili çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Pandeminin etkileri, sonuçları ve bilim insanlarının çalışmaları politikacıları etkilemiş olacak ki İtalya’da ev sahipleri artık çatılarında temiz enerji bulundurabilecekler.

PV dergisinin raporuna göre; İtalyan hükümeti, Covid-19 pandemisinin etkisinden yavaşça çıkarken ülke ekonomisini canlandırmaya yardımcı olmak için Ekonomik Teşvik Önlemleri Hakkında Kararnamesi aracılığıyla 55 milyar Euro teşvik tahsis etti.

Eko-bonus ile %110 vergi iadesi alabilecekler

- İtalya'da Eko-Bonus Paketi Açıklandı

Yeni politika, zaten bazı yeşil projeler için vergi iadeleri de içeren “eko-bonus” projesinin etrafında şekillenmişti. Sürdürülebilirliğe odaklanan bina yenileme projeleri %65 vergi iadesi yerine %110 vergi iadesi alabilecek ve bu projelerle ilişkili kurulum ve depolama sistemleri de %50 yerine %110 vergi iadesi alabilecekler. Proje, nitelikli yenileme kapsamında değilse vergi iadesi %50'de kalacak.

Eko-bonus projesi, İtalyan hükümetinin COVID-19 bağlantılı ekonomik çöküşün ardından ekonomiyi canlandırmak için başlattığı teşvik paketinin bir parçası. Proje şu an için 1 Temmuz 2020 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

İtalya, İlk COVID-19 Aşısını Geliştirdiğini İddia Etti

PV Dergisi'nde yer alan haberde ayrıca; “Yetkililer %110 vergi indirimini bina yalıtımı, çok üniteli apartmanlardaki soğutma ve ısıtma sistemlerinin değiştirilmesi ve tek aileli evlerde soğutma ve ısıtma sistemlerinin değiştirilmesi dahil üç tip yenileme projesine uygulayacaklar” ifadeleri yer aldı. Bu kategorilere dahil olmayan bina tadilatı projelerine ise süper eko-bonus verilmeyecek olsa da yine de %50 vergi indirimi uygulanacak.

Ev sahiplerinin eko-bonustan yararlanabilmesinin üç yolu olacak; beş yıllık süre boyunca vergi indirimi yoluyla, tesisatçılar ve ürün tedarikçileri için vergiden düşülebilir ödenek aktarımı yoluyla ya da faturalandırılmış indirimler yoluyla.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: