Eğitim

KADIKÖY BELEDİYESİNDEN UZAKTAN EĞİTİME DESTEK "Eski yeni fark etmez, bilgisayarlarınızı gönderin"

Fotoğraf: Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’nin bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için 8 Eylül’de başlattığı kampanyaya destek büyüyor.

 “Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” dijital destek kampanyası ile belediyeye bağışlanan ikinci el ve sıfır bilgisayarlar, belediyenin ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği öğrencilere ulaştırılıyor.

Belediye bünyesindeki Halkla İlişkiler saha birimi tarafından yürütülen kampanya çerçevesinde şimdiye kadar 63 bilgisayar bağışı yapıldı. Bağışlanan çoğunluğu ikinci el olan bilgisayarlar Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından kontrolleri yapılarak öğrencilerin kullanımına hazır hale getiriliyor. Bilgisayarların tamir edilmesi gerekiyorsa tamiri yapılıyor, formatlanıp eksik parçaları eklenerek bilgisayarlar teslim ediliyor.

Bağışlanan bilgisayarlarda eski ya da yeni diye bir kriter aranmıyor, bilgisayarların çalışır ve sağlam durumda olup uzaktan eğitime elverişli olması gerekiyor. Bugüne kadar 428 kişinin bilgisayar talebinde bulunduğu kampanyaya dijital destek vermek isteyenler, 444 55 22 no’lu telefondan Kadıköy Belediyesi çağrı merkezini arayarak kayıt açtırabiliyor.

Belediyeye gelebilir, Halkla İlişkiler Saha Birimi’ni arayabilir ya da Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderim ücreti ödemeden ulaştırabilirler. “Sen de katıl geleceği birlikte kuralım” sloganıyla yola çıkılan “Bir Bilgisayar Bir Gelecek” koduyla başlatılan kampanyaya Yurtiçi Kargo da destek veriyor. Evindeki çalışır durumdaki bilgisayarı bağışlamak isteyen yurttaşlar, bilgisayarlarını ambalajlayarak en yakın Yurtiçi Kargo şubesine ulaştırabilir.  (RT)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: