Teknoloji

'Keşke Böyle Olsa' Dedirten PlayStation 5 Konsepti (Video)

PlayStation 5'in olası tasarımıyla ilgili olarak bugüne dek onlarca konsept tasarım gördük. Bu konsept tasarımlarda daha çok, kalın bir konsol ile karşılaştık. Bunun nedeni ise PlayStation 5'in donanımsal olarak çok güçlü olacağının ve dolayısıyla da fiziki olarak büyük bir soğutma sistemine sahip olacağının ifade edilmesiydi.

LetsGoDigital'in Concepts Creator ile birlikte hazırladığı yeni bir PlayStation konsepti ise nispeten daha ince bir konsol ortaya koyuyor. Yine de bu konsept tasarımın dahi PS4 'kasasına' kıyasla kalın olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 5 için hazırlanan yeni konsept tasarım

- 'Keşke Böyle Olsa' Dedirten PlayStation 5 Konsepti (Video)

Konsept tasarıma göre PlayStation 5, ortadan çapraz bir çizgi şeklinde LED aydınlatma ile birbirinden ayrılan iki ayrı dokuya sahip olacak. Farklı renk seçeneklerine sahip üstteki doku, daha pürüzlü bir görünüm sunarken alttaki mat doku, pürüzsüz olacak.

SCARLET NEXUS, Ön Siparişe Açılan İlk PlayStation 5 Oyunu Oldu

PlayStation 5 konseptinin ikinci renk varyantı ise böyle görünüyor

- 'Keşke Böyle Olsa' Dedirten PlayStation 5 Konsepti (Video)

Oyuncular, bir süre önce PlayStation 5'le piyasaya sürülecek olan denetleyiciyle yani DualSense'le tanışma imkanı yakaladılar. Bu durumu da gözardı etmeyen tasarımcı, DualSense'in renkleriyle uyumlu bir konsol tasarımı oluşturmuş durumda.

- 'Keşke Böyle Olsa' Dedirten PlayStation 5 Konsepti (Video)

PlayStation 5'in nasıl görüneceğini bilmek şu an için mümkün değil. Ancak 11 Haziran'da düzenlenecek olan etkinlik, yeni konsolun tasarımını da çok büyük bir ihtimalle gözler önüne serecek. Bu sayede bugüne kadar ortaya çıkan konsept tasarımlardan hangisinin PlayStation 5'in nihai tasarımıyla daha fazla  uyuştuğunu görme imkanı yakalayacağız.

PlayStation 5 için yayınlanan yeni konsept tasarım

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: