Spor

Kruse için olay sözler! “Fenerbahçe’ye tazminat ödeyebilir”

Pandemi döneminde alacakları ödenmeyen Max Kruse, Fenerbahçe ile sözleşmesini tek taraflı feshetmişti. Alman yıldızın, feshinin geçersiz sayılması halinde tazminat ödeyeceği belirtildi. Bild gazetesine konuşan spor hukukçusu Horst Kletke, “Şayet Kruse başka bir kulübe gider ancak sözleşme feshi geçersiz sayılırsa ortaya çok büyük bir problem çıkacak. Zira aynı anda iki kulübün sözleşmeli futbolcusu olacak ki bu durumda Fenerbahçe tazminat almaya hak kazanacak” dedi.

“30 GÜN BOYUNCA ÖDEME ALMAZSA…”

Kletke, Kruse’nin FIFA’daki davasını kazanacağını düşündüğünü de belirterek şöyle konuştu: “En az 30 gün boyunca ödeme alamamış bir futbolcu kulübe ihtarname çekebilir. Bu durumda FIFA kurallarına göre kulübe 10 günlük bir mühlet tanınır. Ödeme yine yapılmazsa oyuncunun fesih hakkı doğar. Böylece oyuncu, serbest kalır ve kendisine takım arayabilir.”

  • F.Bahçe’ye transferde dev rakip! Takımına sms ile davet etti fenerbahceye transferde dev rakip takimina sms ile davet etti 1596025624913 - Kruse için olay sözler! "Fenerbahçe'ye tazminat ödeyebilir"
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: