Teknoloji

League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

League of Legends, günümüzde hâlâ milyonlarca aktif oyuncuya sahip olan bir oyun. 2009 yılında piyasaya sürülen oyunun her sene ülkeler ve ayrıca Dünya çapında (Worlds 2019) turnuvaları düzenleniyor. Oyunun bu kadar sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri de LoL’ün ücretsiz olması. Ülkemizde de oldukça popüler olan oyuna, geliştirici Riot Games tarafından her ay dengeleme yamaları geliyor. Oyuncu kitlesi böylesine büyük olunca Riot Games, her 2 haftada bir güncelleme yapıyor ve yama notlarını yayınlıyor.

LoL oyuncuları için bu yamaları okumak bazen yorucu ve sıkıcı olabiliyor. Biz de olarak bu yama notlarının en can alıcı kısımlarını, gelen her yama ile birlikte güncelleyerek sizlere sunacağız.

League of Legends 10.12 yaması: Şaşırtan Akali ve Senna güçlendirmesi

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

Şampiyonlara gelen önemli iyileştirmeler:

Akali

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

Uzun süredir sadece iyi oynayanların bir şeyler başarabildiği bir konumda olan ve diğer oyuncuların elinde Yampiri Yengeçten farksız olan Akali, son 2 yamadır garip bir şekilde sevgi görmeye başladı. Akali'nin Q yeteneği Beş Nokta Saldırısının hasarı 25/50/75/100/125'ten 30/55/80/105/130'a çıkarıldı.

Brand

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

Destek Brand hali hazırda düşük beceri düzeyinde terör estirirken Riot, Brand'in orta koridordaki durumuna el atarak onu ufak bir şekilde güçlendirdi. Artık pasifi Alev ile yaktığı rakipleri katlettiğinde yenilediği mana miktarı 1-18. seviyelerde 6-18 mana yerine 1-18. seviyelerde 20-40 manaya yükseltildi.

Senna

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

10.6 yamasında derin bir darbe alan ve hem destek rolünde hem de nişancı rolünde tabiri caizse patatese dönmüştü. Kendisi bu yamada sonunda sevgi görüyor ve Senna'ya saldırı gücü ve kritik şansı kazandıran pasifi Bağışlama güçlendiriliyor. Senna artık kendi biçtiği minyonlardan %1,67 yerine %8,33 ihtimalle ruh düşürüyor.

Şampiyonlara gelen önemli zayıflatmalar:

Fiddlesticks

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

Fiddlesticks son yamada aldığı güçlendirmeden sonra ormandan ziyade üst koridorda da fazlasıyla oynanmaya başlandı. Bu sebeple W yeteneği kan hasadının minyonlara vururken gerçekleşen hasar azaltması %40'tan %50'ye çıkartıldı. Bu sayede hem üst koridorda oynanmaya devam edebilecek hem de gücünden çok bir şey kaybetmemiş olacak.

Trundle

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

Yüksek ve orta beceri düzeylerinde özellikle de erken oyunda oyunu domine eden bir ormancı. Bu sebeple kendisinin taban niteliklerindeki küsuratlar giderildi ve tam sayıya yuvarlandı. Trundle'a hareket hızı sağlayan W yeteneği Donmuş Krallık yeteneğinin sağladığı ilave hareket hızı %30/35/40/45/50'den %20/28/36/44/52'e düşürüldü.

Yasuo

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

Bir başka şaşırtan olay ise Riot'un bilerek ve isteyerek Yasuo'nun gücünü kısması oldu. Yasuo'nun taban can değeri 523'ten 490'a düşürüldü. Pasifinin sağladığı kalkan ise 1-18. seviyelerde 100-510'dan 1-18. seviyelerde 115-525 olacak şekilde düzenlendi. W yeteneği Rüzgâr Duvarının bekleme süresi 26/24/22/20/18 saniyeden 30/27/24/21/18 saniyeye çıkarıldı.

Yeni gelecek kostümler:

- League of Legends Yama Notları: 10.12 ile Neler Değişti?

  • Vahşi Batılı Irelia
  • Vahşi Batılı Senna
  • Hextech Nocturne

Önemli hata düzeltmeleri:

  • Yampiri Yengeç artık yere saplanmışken koşma animasyonunu oynatıyor ve yerde kaymıyor.
  • Fiddlesticks artık canavarların üstünde W – Kan Hasadı yeteneğini kullandığında Q – Dehşet Sal yeteneği doğru bir şekilde etkinleşiyor ve onları korkutuyor.
  • Evelynn'in W – Yürek Yakan yeteneği, artık tüm seviye ve menzillerde Baron Nashor'un üstünde kullanıldığında doğru bir şekilde çalışıyor.
  • Rengar'ın R – Av Heyecanı yeteneği, artık kulelerin zırhını azaltmıyor.

League of Legends'ın 10. Yılında Değişen Logosu, Oyuncuları İkiye Böldü

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: