Teknoloji

LG Polonya TikTok Hesabından İğrenç Bir Video Yayınladı

Yaklaşık bir ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, bir Xiaomi yöneticisinin yaptığı ve hiç de hoş karşılanmayan cinsiyetçi şakadan bahsetmiştik. Şimdi yine benzer bir cinsiyetçi yaklaşıp LG cephesinde gerçekleşti.

Xiaomi yöneticisinin cinsiyetçi şakaya karşılık aldığı tepkiden ders almadığı görülen LG, yeni akıllı telefonu V60 ThinQ 5G için deyim yerindeyse "saçma sapan" bir paylaşım yaptı. LG Polonya'nın TikTok hesabından yapılan paylaşım, tüketicilerin büyük tepkisiyle karşılaştı.

- LG Polonya TikTok Hesabından İğrenç Bir Video Yayınladı

LG Polonya'nın TikTok hesabından paylaşılan videoda yaşlı bir adam, önünde merdivene çıkan etekli bir kadının fotoğrafını çekmeye çalışıyor. Genç kadın da tam o sırada arkasını dönüyor ve yaşlı adamın yaptığı hareketi görüyor. Dünyanın pek çok yerinde taciz gerekçesiyle cezai işlemin uygulandığı bu olay ile ilgili harekete geçen kadın, adamın telefonuna bakıyor ancak kendi fotoğraflarını değil, yaşlı adamın özçekimlerine denk geliyor ve arkasını dönüp gidiyor.

LG Stylo 6'nın Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

LG V60 ThinQ 5G için hazırlanan tanıtım videosunda neden böyle bir sahne seçtiği bilinmiyor. Şirket, kadınların yanlış anlamaya çok müsait olduğunu belirtmek istiyorsa, kesinlikle yanlış bir yol seçmiş olabilir. Dahası, bir teknoloji şirketi neden böyle bir mesaj vermek istesin?

- LG Polonya TikTok Hesabından İğrenç Bir Video Yayınladı

Şirket özür dilese de eleştiri oklarından kurtulamadı

Yaşanan bu ilginç olayla ilgili olarak LG genel merkezinden bir açıklama geldi. LG Electronics yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda LG Polonya tarafından hazırlanan sosyal medya içeriğinin üst merciler tarafından takip edilmediğini ve bu yüzden de böyle bir olayın LG'den habersiz meydana geldiği ifade edildi. Konuyla ilgili olarak tüm tüketicilerden özür dilediğini belirten şirket, söz konusu videonun derhal silindiğini açıkladı.

LG Electronics tarafından yapılan açıklamalar, tüketicileri çok da tatmin etmedi. Çünkü insanlara göre her ne olursa olsun bu video birileri tarafından hazırlandı ve birileri tarafından da onaylanarak LG Polonya'nın TikTok hesabından paylaşıldı.

LG Polonya'nın TikTok hesabından yapılan paylaşım

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: