Teknoloji

LG'nin Hem Katlanabilir Hem Sarılabilir Telefon Patenti

Güney Koreli teknoloji devi LG, bir dönemler akıllı telefon sektörünün en önemli isimlerinden bir tanesiydi. Ancak şirketin piyasaya sürdüğü G serisi telefonlarında patlak veren bazı kronik sorunlar, tüketicileri LG'den uzaklaştırdı. Yine de sektörden kopmak istemeyen LG, yeni nesil telefonlar üzerinde çalışmaya devam ediyor ve yeni keşfedilen bir patent, LG'nin şimdi hem katlanabilir hem de sarılabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor.

Akıllı telefon sektörü, şu an için katlanabilir ekranlı telefonları tam olarak kabul etmiş değil. Her ne kadar Samsung, Huawei ve Motorola gibi şirketler, geçtiğimiz bir yıllık süreçte katlanabilir ekranlı telefonlarını tüketicilerle buluşturmuş olsa da bu ürünler, tüketicilerden beklediği ilgiyi görmedi.

LG'nin aldığı yeni katlanabilir ve sarılabilir telefon patenti

- LG'nin Hem Katlanabilir Hem Sarılabilir Telefon Patenti

Nokia Pes Etmiyor: Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli Gelebilir

Yukarıdaki patent görüntüleri, ilk bakışta pek bir şey ifade etmiyor olabilir. Basitçe bu patenti izah etmek gerekirse; kullanıcılar bu telefonu hem bir ucundan çekerek büyütebilecekler hem de büyük haldeyken katlayabilecekler.

LG'nin aldığı patentin akıllı telefonlar için çılgınca bir yaklaşım gösterdiği ifade edebiliriz. Yine de teknoloji şirketlerinin çok sayıda patent aldığını ve patentlerde görülen tüm teknolojilerin nihai ürünlere dönüşmediğini hatırlamakta fayda var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: