Eğitim

LGS'de ikinci nakil sonuçları açıklandı

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınav (LGS) kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar “meb.gov.tr” internet adresinde yayınlandı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “İkinci nakil sonunda öğrencilerin yüzde 98’i tercih ettikleri okullara yerleştiler” dedi.

28 Ağustos’a yerleştirmeler tamamlanacak

Özer, ikinci yerleştirmeye esas nakil sonunda da hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca başvuruların bugünden (24 Ağustos) itibaren 26 Ağustos’a kadar alınacağını ve 28 Ağustos’ta yerleştirme sürecinin tamamlanacağını söyledi.

Özer, “2020 yılında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonunda mesleki ve teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrenci sayısı 446 bin 632’ye yükseldi. Böylece 2020 yılında mesleki ve teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrenci sayısında 2019 yılına göre yüzde 50’lik bir artış sağlanmış oldu. 2018 yılına göre ise mesleki eğitimde öğrenci sayısı artışı yüzde 63. Sadece öğrenci sayısında ciddi artış olmadı, aynı zamanda sınavla öğrenci alan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin taban ve tavan puanlarında da önemli artışlar gerçekleşti” diye konuştu. (RT)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: