Teknoloji

Luigi, Super Mario 64'ün Kaynak Kodlarında Ortaya Çıktı

Japonya merkezli video oyunu ve elektronik şirketi Nintendo'nun başı şu günlerde sızıntılarla dertte. Şirkete ait birçok ikonik oyunun kaynak kodunun sızdırılması, Japon firmanın yıllardır saklanan bazı sırlarını da ortaya çıkardı. Bu sırlardan birine göre şirket, yaklaşık 25 yıl önce piyasaya sürülen Super Mario 64 oyununda Mario'nun kendisi kadar popüler olmayan kardeşi Luigi'yi de oynanabilir bir karakter olarak eklemeyi planlıyordu.

Bilmeyenler için Super Mario 64, ilk olarak 1996 yılında Nintendo 64 cihazlar için piyasaya sürülmüştü. O yıllarda oyunun geliştiricileri, döneminin çokça sevilen karakterlerinden biri olan Luigi'yi çok oyunculu modda oynanabilir bir karakter olarak oyuna dahil etmeyi hedefliyordu ancak bazı problemler yüzünden bu fikir iptal edildi.

Shigeru Miyamoto, neden olarak bellek sorunlarını göstermişti:

- Luigi, Super Mario 64'ün Kaynak Kodlarında Ortaya Çıktı

Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox ve Wave Race gibi birçok ikonik oyunun yapımcısı olan Shigeru Miyamoto, 1996 yılında yaptığı bir açıklamada Luigi'nin "bellek sorunları" nedeniyle oyuna dahil edilmediğini söylemişti. İlerleyen yıllarda geliştirici ekip, karakteri bir mini oyuna dahil etmekten bahsetse de bu projeden de vazgeçilmişti.

Bu projenin iptaline sebep olaraksa "Çoğu kullanıcı muhtemelen N64'ünü ilk satın aldığında yalnızca bir oyun kumandasına sahip, bu nedenle yapmamaya karar verdik" ifadeleri kullanılmıştı.

Hayranlar, Luigi'yi yeniden oluşturdu:

- Luigi, Super Mario 64'ün Kaynak Kodlarında Ortaya Çıktı

Tüm bunlara rağmen oyunun hayranları, sızdırılan kaynak kodlarından sonra Luigi'yi kendi yorumuyla yeniden oluşturmayı başardı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin her biri, sanki Super Mario 64'ten alınmış gibi duruyor. Bu noktada hemen yukarıdaki görselde ise Luigi'nin olası tamamlanmış halinin Super Mario 64'te nasıl görüneceğini görüyorsunuz.

Bir Twitter Hesabından FIFA 21'e Ait Bazı Görüntüler Paylaşıldı

Super Mario 64'te yer alması planlanan Luigi, Nintendo sızıntısının yalnızca küçük bir parçasını oluşturuyor. Aktarılan bilgilere göre yaşanan sızıntı kapsamında Super Mario 64'ün yanı sıra Mario Kart 64, Star Fox 64 ve The Legend of Zelda: Ocarina of Time gibi diğer klasik Nintendo oyunlarının da kaynak kodları ortaya çıktı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: