Spor

Manuel Pellegrini için Fenerbahçe açıklaması

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe için flaş bir açıklama geldi. Habertürk’ün haberine göre Şilili teknik direktör Manuel Pellegrini’nin menajeri Jesus Martinez, Fenerbahçe ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu:

‘3-4 teklif var’

“Pellegrini için masada 3-4 kulüpten teklif var ve değerlendiriyoruz. En iyisinin ne olduğuna o kadar verecek ve bize söyleyecek. Çok ciddi Avrupa kulüplerinden ve Dubai’den bir teklif var. Kulüplerin adını veremem ancak İspanya’dan, Türkiye’den ve İtalya’dan isteyen var. Bu kulüplerle görüşmeler yaptık.”

‘Fenerbahçe takımın başına geçmesini istedi ama…’

“Fenerbahçe’nin Pellegrini teklifi var. Fenerbahçe, Manuel’in şu anda takımın başına geçmesini istedi ancak içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle bu gerçekleşemedi. Şili’den şu anda ayrılamaz. Ayrıca Türkiye Ligi’nde 7-8 maç kaldı, böyle bir dönem için onun takımın başına geçmesi normal değil. Gelecek sezon için olabilir ama şu anda ihtimali yok.”

‘Birçok şeyi değerlendirecek’

“Pellegrini başına geçeceği kulüp ile ilgili birçok şeyi değerlendirecek. Proje bazlı çalışan bir teknik adam ve bir kulüp teklif yaptığında, gerçekten ne yapmak istediklerini söylemek istiyor. Takımın hedeflerini ve birçok şeyi inceliyor. Bu kolay bir iş değil. Avrupa’ya gelebildiğinde, oturacağız ve analiz edeceğiz her şeyi. Pellegrini, 28 yıllık teknik direktörlük kariyerinde ilk kez bir takımdan sözleşmesi feshedilerek gönderildi, o da West Ham oldu. Takımın durumu iyi değildi ve beklenen oldu, yollar ayrıldı. Futbolda böyle şeyler oluyor.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: