Gündem

Maske, tulum ve gözlük gibi koruyucu ürünlerin ihracı ön izne bağlandı

Ticaret Bakanlığı’nın İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’i, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

MALLAR LİSTESİ

Tebliğle, ihracı ön izne bağlı mallar listesine, Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği kapsamında piyasaya arz edilen koruyucu maske (gaz, toz, radyoaktif toz filtreli maskeler), tulum, (koruyucu iş elbisesi), sıvı geçirmez önlük (kimyasallara karşı kullanılan koruyucu önlükler) ve gözlük (koruyucu gözlükler) eklendi.

ÖZ İZNE BAĞLANDI

Ayrıca, Tıbbi Cihaz Yönetmeliği kapsamında piyasaya arz edilen tıbbi ve cerrahi maske ve tıbbi steril/non-steril eldivende söz konusu listeye dahil edildi. Böylece, söz konusu ürünlerin ihracı, belli kamu kurum ve kuruluşlarının ön iznine bağlanmış oldu.

maske tulum ve gozluk gibi koruyucu urunlerin ihraci on izne baglandi - Maske, tulum ve gözlük gibi koruyucu ürünlerin ihracı ön izne bağlandı

KORONAVİRÜS TIBBİ ÜRÜNLERİN ARTIŞINA NEDEN OLDU

Son dönemde Çin’de başlayarak dünyanın birçok ülkesine yayılan yeni tip koronavirüs nedeniyle başta maske olmak üzere çeşitli tıbbi ürünlere yönelik talepte artış gerçekleşmiş, fiyatlarda yaşanan hareketlilik dikkati çekmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: