Teknoloji

Mediamarkt, Telefon Yerine Su Gönderdi İddiası

Ülkemizde ne yazık ki kargo hizmetinin kalitesi her zaman için bir tartışma konusu oluyor. Ayrıca internet alışverişi de henüz tam olarak öğrenebildiğimiz bir konu değil. Alışveriş yaparken güvenilir platformlara yönelmek gerekiyor.

Youtube’da yer alan bir videoya göre, güvenilir bir firma olarak bilinen MediaMarkt’tan akıllı telefon alan bir kişiye gönderilen kargonun içerisinden yalnızca yarım litrelik bir şişenin içerisinde bulunan su çıktı. 

Samsung A10S yerine su

- Mediamarkt, Telefon Yerine Su Gönderdi İddiası

Youtube üzerinden şikayetini açıklayan Oğuzhan Yıldırım’ın beyanına göre, kendisi MediaMarkt’tan bir adet Samsung A10S akıllı telefon aldı. Aras Kargo ile gelen paketin içerisinden ise ezilmiş ve etiketsiz bir şişenin içerisinde yarım litre su çıktı. 

Kargoda Sağlamlık Testine Maruz Kalan iPhone 11'in Yürek Burkan Görüntüleri

MediaMarkt’ın “işin peşini bıraktığını” ve sorumluluğu kargo firmasına yönlendirdiğini söyleyen adam, konuyla ilgili olarak gerekli adımların atılmasını istiyor. Videonun açıklama kısmında ise MediaMarkt müşteri hizmetlerinin ve siparişin numarası yer alıyor. 

Kargo nasıl alınır?

- Mediamarkt, Telefon Yerine Su Gönderdi İddiası

Sorunun kaynağı şu an için bilinmiyor. MediaMarkt sorumluluk kabul etmiyor ve kullanıcıyı kargo firmasına yönlendiriyor. Peki kargomuzda böyle sorunlarla karşılaşmamak için neler yapabiliriz? Kendimizi nasıl koruyabiliriz?

Üç Üniversiteden Ortak Açıklama: Evinize Gelen Kargoları 72 Saat Boyunca Açmayın

Bu noktada ilk adım, kargoyu teslim almadan önce kargonun durumunu görevliyle birlikte kontrol etmektir. Kutunun üzerinde bir hasar gördüyseniz ya da kargonuzun bir nedenden zarar gördüğüne inanıyorsanız kutuyu teslim almadan önce içini kontrol edebiliyorsunuz. 

Kargonuzda sipariş ettiğinizin dışında bir şey görürseniz kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekiyor. Bunu yapmadan hatanın kargo firmasına ait olduğunu ispatlamanız mümkün olmuyor. Kargo görevlileri bunu kabul etmezse şirketlerinin politikalarını hatırlatarak hakkınızı arayabilirsiniz. Kontrol öncesi imza alınıp alınmayacağı konusunda ise kargo şirketlerinin farklı politikaları bulunduğunu göze almakta fayda var. İnternetten alışveriş yapmadan önce sahip olduğumuz hakları bilmek oldukça önemli rol oynuyor. Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: