Teknoloji

Messenger Room, WhatsApp'ın Beta Sürümünde Ortaya Çıktı

WhatsApp üzerinden artık grup görüntülü aramaların destekleneceği geçtiğimiz birkaç aydır gündemi meşgul etmekte. Son gelen bilgiler doğrultusunda Facebook, Zoom'un pazar payına ortak olmak için yaptığı çalışmaları hızlandırmışa benziyor. Söz verildiği üzere artık 'Messenger Rooms' adlı 50 kişiye kadar grup görüşmelerinin sağlanabileceği görüntülü konuşma eklentisi WhatsApp üzerinde görüntülenmeye başladı.

WABetaInfo'ya göre, WhatsApp'in Android ve IOS beta sürümlerinde aramalarınızı Messenger Room'a yönlendirecek kısa yollar görüntülenmeye başladı. Kullanıcılar bu kısa yolları kullanarak direkt biçimde bir uygulamadan diğerine geçebilecek.

- Messenger Room, WhatsApp'ın Beta Sürümünde Ortaya Çıktı

Şu an için bu özellik sadece bazı kullanıcılar ve ülkeler için kullanıma açık, yani kendi WhatsApp sürümünüzü beta sürümüne geçirseniz bile şu noktada Messenger Room özelliğinden faydalanamayabilirsiniz.

Diğer Facebook uygulamalarına da gelecek

Facebook, ilk olarak Messenger Room uygulamasından bahsettiğinde bu uygulamanın, Facebook Messenger, Instagram, WhatsApp ve Portal üzerine entegre edilebileceğini duyurmuştu ve yeni gelen bu bilgiler ile Facebook'un işin WhatsApp ayağında hiç vakit kaybetmeye niyeti olmadığını anlıyoruz. Eğer testler beklenildiği gibi sonuçlanırsa kısa bir zamanda bütün WhatsApp kullanıcılarının bu özelliğe erişmesi bekleniyor.

Messenger Room, rakipleri olan Zoom, Teams veya Meet gibi uygulamalar ile aynı mantıkta çalışıyor. Kullanıcılar bir Facebook hesapları olmasa dahi bağlantılar aracılığı ile görüşmelere katılabiliyor. Ayrıca Facebook, yapılacak görüşmelerin sanal altyapıları için de büyük destek sağlayacak.

Facebook, Zoom'a Rakip Olacak Messenger Rooms Özelliğini WhatsApp'a Getirecek

Hepimizin mecburen evlerimizde kaldığımız ve görüntülü konuşmanın daha büyük bir önem taşıdğı bu dönemde WhatsApp, kendi içinde Messenger Room kullanılmadan yapılacak olan görüntülü görüşmeler için de yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile artık WhatsApp içerisinde de 8 kişiye kadar görüntülü grup görüşmeleri yapılabiliyor. Bunun yanı sıra Google'da kendi video görüşme uygulamaları için geliştirmelerine devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: