Teknoloji

Microsoft Flight Simulator'de Dev Çukur Keşfedildi (Video)

Gerçek GPS görüntülerini alarak tüm dünyayı yüksek grafikli bir şekilde oyuna eklemeyi başaran Microsoft Flight Simulator 2020, yayınlandığı ilk günden bu yana oyuncuları büyülemeye devam ediyor. Özellikle belirli şehirlerin çok iyi modellenmesi sayesinde oyun endüstrisinde fark yaratan oyun, devasa haritasının da etkisiyle bazı tuhaf hatalara da sahip.

Son dönemde Reddit’te çok garip bir harita hatası keşfedildi. Microsoft Flight Simulator oyunu oynayan ReversedWindow isimli Reddit kullanıcısı tarafından tespit edilen hata, oyunda devasa bir çukur olarak karşımıza çıkıyor. Hatayı daha da ilginç kılan nokta ise bu çukurun dibinde bir havalimanının olması. 

Çukurun altındaki havalimanına nasıl ulaşabilirsiniz?

- Microsoft Flight Simulator'de Dev Çukur Keşfedildi (Video)

Brezilya’da bulunan bir havalimanında yaşanan bu hatayı tüm oyuncular görebilir. Üstelik isterseniz bu çukurun içine girerek havalimanına inmeyi de deneyebilirsiniz. Küçük bir uçak pistinin yer aldığı çukurun altına ulaşmak istiyorsanız, Brezilya’da küçük bir havalimanı olan Lagoa Nova havalimanını Microsoft Flight Simulator’da arayabilirsiniz. Bu havalimanını varış havalimanı olarak seçerek siz de iniş yapmayı başarabilirsiniz ya da en azından deneyebilirsiniz. Bu havalimanını kalkış havalimanı olarak de seçebilirsiniz, ancak kalkışın neredeyse imkansız olduğunu şimdiden söyleyelim.

Microsoft'un Bethesda'yı Satın Alması, Oyun Dünyasının Geleceği İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu tuhaf hatanın kodlama sırasında bazı parametrelerin yanlış yazılması sonucunda olduğu düşünülüyor. Deniz seviyesinin çok altında bulunan bu çukur, ne zaman düzeltilir ya da bir gün düzeltilir mi şu an için bilinmiyor. Her ne kadar önemli bir hata olsa da oyuncuların merak ederek geldikleri bir yer olması açısından daha uzun süre bizlerle kalabilir. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: