Teknoloji

Microsoft Flight Simulator'deki Garip Grafik Hataları

Simülasyon tutkunları tarafından merakla beklenen Microsoft Flight Simulator, salı günü (18 Ağustos) itibarıyla resmen yayınlandı ve oyun severler tarafından deneyimlenmeye başladı. Oyuncular, özellikle grafik kalitesiyle büyüleyici manzaralar sunan Microsoft Flight Simulator’e bir hevesle giriş yapmış olsalar da karşılaştıkları ilk şey komik hatalar oldu.

Microsoft Flight Simulatör, daha gerçekçi bir uçuş deneyimi sunmak için oyun içi dünyayı direkt olarak Bing Haritalar’dan çektiği veriler ile oluşturuyor. Oyun, büyüleyici grafiklere sahip olsa da yeni çıkış yapan her oyun gibi görmezden gelinemeyecek boyutta hatalara sahip ve sosyal medyada paylaşılan bu hatalara her saat yenisi ekleniyor desek yeridir.

Microsoft Flight Simulatör'deki dağ yüksekliğinde bina

- Microsoft Flight Simulator'deki Garip Grafik Hataları

Flight Simulator'un Kafa Karıştıran Steam'deki İade Konusu Çözüldü

Örneğin; yukarıda görmüş olduğunuz ekran görüntülerinde, Avustralya'nın Melbourne kentindeki neredeyse dağ yüksekliğinde bir bina yer alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi gerçekte böyle bir bina bulunmuyor ve hata, muhtemelen Bing Haritalar’dan çekilen verilerden kaynaklanıyor.

Microsoft Flight Simulatör'de Buckingham Sarayı yerine koyulan ofis binası

- Microsoft Flight Simulator'deki Garip Grafik Hataları

Bing Haritalar, dünya üzerindeki tüm yapıları otomatik olarak oluşturmadığından bazı yapıların manuel olarak oyuna eklenmesi gerekiyordu. Yukarıda görmüş olduğunuz Buckingham Sarayı (Britanya Krallığı’nın sarayı) da bunlardan biri. Ekran görüntüsünde yer alan binayı Buckingham Sarayı’na benzetememiş olabilirsiniz. Zira sarayın yerine benzer mimariye sahip bir ofis binası konulmuş durumda.

Washington Anıtı yerine dikilen gökdelen

- Microsoft Flight Simulator'deki Garip Grafik Hataları

Grafikleriyle Gerçekliği Sorgulatan Microsoft Flight Simulator Çıktı: İşte Fiyatı

Benzer bir hata, ABD’nin başkenti olan Washington DC’deki Washington Anıtı’nda da yapılmış durumda. Normal şartlarda bir dikili taş olan Washington Anıtı’nın yerinde bir gökdelen yer alıyor.

Dikili taş benzeri palmiye ağaçları

- Microsoft Flight Simulator'deki Garip Grafik Hataları

Microsoft Flight Simulatör’deki hatalar yalnızca devasa yapıları etkilemiyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde yol kenarında bulunan dikili taş benzeri yapılar aslında birer palmiye ağacı. Ancak şu durumda pek ‘canlı’ görünmediklerini söylemek mümkün.

Ofis binasına dönüştürülen futbol stadı

- Microsoft Flight Simulator'deki Garip Grafik Hataları

Microsoft Flight Simulator'ın 1982'den Bu Yana Gelişimini Gösteren Video

Bir başka garip hata ise ABD’nin Florida eyaletindeki Jacksonville Jaguars amerikan futbolu takımının kullandığı TIAA Bank Field futbol stadında bulunuyor. Stadın içine devasa bir ofis yerleştiren Microsoft Flight Simulatör, muhtemelen çim sahayı daha verimli kullanmak istemiş. Ancak gün içinde yapılan kontrollerde oyunun en azından TIAA Bank Field’deki hatayı giderdiği tespit edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: