Teknoloji

Microsoft, Xbox Series X Türkiye Fiyatını Siteden Kaldırdı

Yalnızca bir gün önce sürpriz bir hamle ile Xbox Series X ve Xbox Series S’in Türkiye fiyatlarını açıklayan Microsoft, dün gece ise bir başka sürpriz hamle gerçekleştirerek yeni nesil oyun konsolları için açıklamış olduğu fiyatları resmi internet sitesinden kaldırdı.

Microsoft, fiyat bilgisinin resmi web sitesinden neden kaldırıldığında dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. En olası tahmin, Microsoft’un fiyatları güncelleyeceği yönünde ancak bir zam mı gelecek yoksa fiyatlar az da olsa aşağı mı çekilecek tahmin etmek zor.

Microsoft, ön sipariş tarihini de sitesinden kaldırdı

- Microsoft, Xbox Series X Türkiye Fiyatını Siteden Kaldırdı

Microsoft'un Xbox Game Pass Abonelikleri Hangi Ayrıcalıkları Sunuyor?

Microsoft tarafından -fiyatlar resmi siteden kaldırılmadan önce- yapılan açıklamalarda Xbox Series X ve Xbox Series S ön siparişlerinin 22 Eylül itibarıyla başlayacağı belirtilmişti. An itibarıyla Xbox web sitesinde bu bilgi de bulunmuyor.

Yine de her iki konsolun da çıkış tarihine baktığımızda 10 Kasım bilgisinin varlığını korumaya devam ettiğini görüyoruz. Dolayısı ile Microsoft, ön sipariş tarihinde bir değişiklik yapacak olsa dahi büyük bir değişiklik olmayacağını tahmin edebiliriz.

Microsoft, Xbox Series X ve Series S fiyatlarını neden kaldırmış olabilir?

- Microsoft, Xbox Series X Türkiye Fiyatını Siteden Kaldırdı

Xbox Series S Geliyor: Fiyatı, Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Oyunları Dahil Tüm Detaylar

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda oyun konsolları için yüzde 50 ek Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) getirilmişti. Ancak bu oran, 30 Eylül itibarıyla yüzde 20’ye çekilecek. Eğer Microsoft, açıkladığı ilk fiyatlarda ek ÖTV’yi yüzde 50 olarak hesapladıysa, konsolun kasım ayında satışa sunulacağını düşünerek bir fiyat indirimi ile karşımıza çıkabilir.

Tam tersi bir senaryoda ise Microsoft, cihazlar 22 Eylül’de ön siparişe sunulacağı için yüzde 50 ek ÖTV’den etkileniyor ancak fiyatları yüzde 20 ek ÖTV’ye göre belirlemiş olabilir ve bu nedenle Xbox Series X ile Xbox Series S’in fiyatında keyif kaçıran bir zam gerçekleştiğini görebiliriz. Ne yazık ki şu an için bunlardan hangisinin doğru olduğunu bilmek mümkün değil.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: