Teknoloji

Milli Eğitim Bakanı: İsteyen Sınavda Maskesini Çıkarabilir

Koronavirüs salgını ülkemiz için henüz sona ermemiş olsa da yakın zamanda normalleşme sürecine girilmesi için bazı adımlar atıldığını hepimiz biliyoruz. Sosyal yaşamın yanı sıra yaz aylarında yapılması planlanan sınavlar için de bu normalleşme süreci ve getirecekleriyle alakalı kafalarda pek çok soru işareti var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önceki gün TRT Haber’de yayınlanan Eğitim Editörü programında bu soru işaretlerini gidermeye çalıştı.

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan sınava giren gençlerin maske takma zorunluluğuna ilişkin soruyu yanıtlayan Selçuk, “Bilim Kurulu’ndan ‘Sosyal mesafe ayarlandıktan sonra maskelerini çıkarabilirler’ yanıtını aldık. İsteyen çocuğumuz maskesini çıkararak sınava devam edebilir.” ifadelerini kullandı. Selçuk ayrıca sınav yapılacak okulların sosyal mesafe ile ilgili Bilim Kurulu tarafından hazırlanan rehbere uygun olarak düzenlendiğini de vurguladı.

Yedek maske de verilecek:

- Milli Eğitim Bakanı: İsteyen Sınavda Maskesini Çıkarabilir

Ziya Selçuk sınav yapılacak okulların sınıf sınıf gezildiğini ve sınava girecek öğrencilerin ne şekilde yerleştirileceği konusunda simülasyonun tamamlandığını aktararak, “Bütün öğrencilerimiz sınava girecekmiş gibi tedbirlerimizle meşgulüz. Öğrencilerin kendi getirdiği maskelerle sınav sonuna kadar kalmalarını elbette istemiyoruz. Belirli sıkıntılar olabilir. O yüzden ikinci bir maske vereceğiz.” dedi.

Koronavirüse Karşı En Riskli Kan Grubu Belirlendi

Bakan Selçuk bunlara ek olarak soruların zor olacağına ilişkin çıkan haberlere de yanıt verdi. Soruların kolay ya da zor olmasının söz konusu olmadığını belirten Milli Eğitim Bakanı, “EBA TV’de 8 Haziran’da başlayacak ‘LGS’de Son Tekrar’ diye bir çalışmamız olacak saat 14:30’da. Bunu özellikle çocuklarımızın kaçırmamasını istiyorum. Orada bütün konuların son tekrarı olacak. Soruların çözümünün çok pratik olarak gösterileceği bir süreç yaşanacak. Ders kitabının dışından bir soru sorabilir miyiz? Kesinlikle sormayız" sözlerini kullandı. Bakan ayrıca sınava girecek öğrencilere ilk defa bu sene çok fazla kaynak sunulduğunu ve öğrencilerin bu anlamda şanslı olduğunu da aktardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: