Chat

Mobil Chat

Mobil chat uygulamalarının gelişiminde bugün gelinen nokta insanlar arası iletişimi fazlasıyla geliştirmiş ve eski zamanlarda yakından tanıdığınız biriyle görüşmeniz bile zor iken son 15 yılda yaşanan gelişmeler sonrasında artık dünyanın herhangi bir yerinde olan bir kişi ile anlık chat yapabiliyor ve aynı zamanda kameralı ve sesli sohbet boyutuna geçebiliyorsunuz. İlk zamanlarda SMS gerçeği varken artık bu servisin yerini anlık mesajlaşma servisleri olan WhatsApp ve mobil chat uygulamaları aldı. Bu iki servis size partneriniz ile akıcı bir dialog imkanı vererek iletişiminizi kuvvetlendirip sonuca daha kolay ulaşmanızı sağlıyor.

Tüm bu yaşadıklarımız 15 yıl öncesine kadar insanların gelecekte yapmak için hayalini kurduğu şeyler olmasına rağmen şuan mobilitenin artış göstermesi sebebiyle uygulamaya konulmuş icraatlerdir. İnsanoğlunun iletişim kurma güdüsü sürekli değişen bir alışkanlıktır. Her geçen gün daha fazlasını isteyen insan bu istekleri sonucunda SMS servisinin sonunu getirmiş ve bu servisin yerine WhatsApp ve mobil chat kullanmaya başlamıştır. SMS servisinin değerini yitirmesinin tek sebebi insanın anlık olarak chat yapma arzusunu karşılayamamasıdır. Mobil chat uygulamaları gelecekte WhatsApp’ın da yerini alarak anlık mesajlaşma sektörünü tekeline alacak gibi gözüküyor. Özellikle bu sektörün Türkiye genelinde o kadar fazla kullanıcısı var ki , insanlar yorgun bir şekilde işten eve geldiğinde tüm günün yorgunluğunu atmak için bu sitelere girerek insanlar ile sohbet etmeye başlıyorlar.

Mobil chat konusunda dünyada global olarak kullanılan bir diğer site ise Omegle’dir. Bu site aslında chat sitelerinin temelini oluşturarak diğer sitelere örnek oluşturuyor. Sohbet siteleri içerisinde ilk mobil chat uygulamasını omegle hayata geçirdi. Omegle’nin anlık kullanıcısı sayısı 100.000 lere kadar çıkıyor. Bu piyasada ne kadar önde olduğunu bu istatistikler sayesinde görmek mümkündür. Zamanında camfrog gibi mobil chat uygulamalarından bugüne gelen noktaya baktığımızda gelecekte karşımıza çıkacak teknolojileri tahmin etmek çok zor olacak gibi gözükmüyor. Size insanlarla sohbet etmek adına ahlaklı, üslubu düzgün mobil chat sitemize bekleriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: