Spor

NBA, İşçi Bayramı’na kadar sezonu tamamlamak istiyor

NBA’in ideal olarak İşçi Bayramı öncesinde şampiyonu belirlemek istediği ve Haziran ayından sonra lige yeniden başlamanın zor olacağını düşündüğü belirtildi.

NBA, 2019-20 sezonuna devam etmek ve meşru bir şampiyonu taçlandırmak için yeterli playoff maçı oynamak adına, senaryolar planlamaya devam ediyor. NBA, İşçi Bayramı’nda playoff’ların tamamlanmasını, olası bir senaryo olarak görüyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski şunları söyledi:

“Şunu biliyorum: ligin umudu, hedefleri, amacı, İşçi Bayramı Haftasonu’na kadar tamamlanmış bir sezon geçirmek. Bu şekilde, futbol sezonunun başlamasından hemen önce, Finalleri’i düzenleyebilirler, futbol sezonu başlarsa tabii.”

“Ama Haziran ayında işlerin nasıl görüneceğini bilmelerinin bir yolu yok. Sanırım Haziran ayına gelirsek, birkaç hafta boyunca kamp açma ve birkaç normal sezon maçı oynama durumunda olmayacaklar. Eğer Haziran’a geldiğimizde, bu durum ligin tam olarak harekete geçebileceği bir şey gibi gözükmüyorsa, sanırım ligi yeniden başlatmak gerçekten zorlaşacak gibi. O zaman çok yoğun bir duruma bakıyoruz demektir. Bir noktada en zor karar, meşru bir şampiyonu nasıl seçeceğimiz üzerine. Playoff ile mi?”

Wojnarowski, tam bir playoff düzenlenmezse, playoff sisteminin “saçma” olarak algılanabileceği endişesinden bahsetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: