Magazin

Nilgün Balkaç kimdir? Nilgün Balkaç evli mi kaç çocuğu var? Sağlık durumu nasıl?

Spikerler ve muhabirler uzun süren canlı yayınlarda kimi zaman tatsızlıklar yaşayabiliyor. TRT Haber spikeri Nilgün Balkaç’ın başına da böyle bir durum geldi ve canlı yayında baygınlık geçirdi. Büyük Zafer’in üzerinden tam 98 yıl geçti. Bir millet küllerinden yeniden doğdu. 30 Ağustos 1922, Milli Mücadele’nin zaferini simgeleyen gün olarak tarihe geçti. Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı için TRT Haber de saatler süren bir özel yayın yaptı.

“SICAK BİR HAVA VAR” DEDİ, BAYILDI

Büyük Zafer’in 98. yıl dönümü kutlamaları, canlı bağlantılar ve özel konuklarla Büyük Taaruz’un Başkomutan Mustafa Kemal tarafından başlatıldığı ve idare edildiği Kocatepe’den 5 saatin üzerinde kesintisiz yayına imza attı. Engebeli arazide, yüksek sıcaklık ve zorlu şartlar nedeniyle TRT Haber Spikeri deneyimli haberci Nilgün Balkaç baygınlık geçirdi. “Zorlu şartlar altında yayın yapıyoruz. Burada sıcak bir hava var” derken baygınlık geçiren Balkaç, kendine geldikten sonra yayını sürdürmeye devam etti. Balkaç’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Nilgün Balkaç kimdir?

Nilgün Balkaç 1969’da Ankara’da doğdu. Ankara Koleji’nde okuyan Nilgün Balkaç, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Nilgün Balkaç gazeteciliğe 1987’de TRT’de adım attı. Önceleri yabancı filmleri Türkçeye çevirme işinde, daha sonra TRT’de hava durumu sunmaya başladı. Daha sonra da ATV Ankara Bürosu’nda görev aldı. 10 yılı aşkın ATV Ankara Bürosu’nda çalıştıktan sonra Ali Kırca ile birlikte Star TV’ye transfer oldu. Kısa bir süre Star TV’de görev aldı.

Nilgün Balkaç, Eylül 2003’te ise NTV’nin Ankara bürosunda parlamento muhabiri olarak çalışmaya başladı. 10 yıl süreyle de NTV’de çalışan ve Ankara Temsilciliği görevini yürüten Balkaç, Taksim Gezi Olayları’nın ardından kanalla Temmuz 2013’te yollarını ayırdı.

Temmuz 2013’te Habertürk TV Ankara Temsilcisi olan Balkaç gündeme damga vuran birçok özel haber ve röportaja imza attı. Nilgün Balkaç, 2017 Şubat ayında TRT Haber ile anlaştı.

GÖNDER - Nilgün Balkaç kimdir? Nilgün Balkaç evli mi kaç çocuğu var? Sağlık durumu nasıl?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: