Teknoloji

Nintendo'nun Yeni Bir Konsol Geliştirdiği Öne Sürüldü

Video oyun sektörünün bugünkü konumuna gelmesine önemli katkılar sağlayan şirketlerden Nintendo, 2017 yılında piyasaya sürdüğü Nintendo Switch ile milyonlarca oyunseverin gönlünü kazanmayı başarmıştı. Oyuncular, bu mini oyun konsoluyla uzun zaman haşır neşirken gelen son haberler, şirketin yeni bir konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor. Üstelik iddialara göre bu konsol, 2021'in ilk aylarında karşımıza çıkacak.

Nintendo'nun yeni konsoluyla ilgili iddialar, Tayvan merkezli bir gazete olan olan Economic Daily'den geldi. Aktardığı bilgileri Nintendo'nun tedarikçilerinden sağladığını ifade eden Economic Daily, Nintendo'nun 2021'in ilk aylarında "Switch Pro" isimli yeni bir konsolla karşımıza çıkacağını bildirdi.

Nintendo'nun yeni konsolunun dahili ekranınde Full HD, TV'de ise 4K görüntü vereceği söyleniyor

- Nintendo'nun Yeni Bir Konsol Geliştirdiği Öne Sürüldü

İddialara göre Nintendo Switch Pro, mevcut tasarımdan çok daha şık olacak. Ayrıca bu konsolun dahili ekranının 1080p olacağı, TV'lere bağlandığında ise 4K çözünürlük sunabileceği belirtiliyor. 8 GB RAM'e sahip olması beklenen Nintendo Switch Pro'nun 128 GB depolama alanıyla birlikte gelmesi muhtemel.

Xiaomi, NEOGEO Mini Oyun Konsolunu Şimdi de Global Pazarda Satışa Sunuyor

Nvidia, bir süre önce "DLSS" isimli yeni bir teknoloji duyurmuştu. Bu yapay zeka destekli makine öğrenim teknolojisi, Nintendo Switch Pro için önemli ve zaruri bir yenilik olabilir. Çünkü eğer bu konsol, televizyonlarda 4K çözünürlük sunmak istiyorsa, DLSS'yi kullanmak zorunda. Çünkü Nintendo Switch Pro'nun işlemci gücü, 4K çözünürlüğü tek başına karşılayabilecek seviyede değil. DLSS bu nedenle Switch Pro için kritik bir önem arz ediyor.

Nintendo, yeni konsolu için sessizliğini koruyor

- Nintendo'nun Yeni Bir Konsol Geliştirdiği Öne Sürüldü

Nintendo Switch Pro, yetkililer tarafından henüz onaylanmadı. Ancak şirket, zaten bir süredir zaten söylentilerin odağında. Bazı kesimler, Nintendo'nun yaklaşmakta olan yeni konsolunun Switch Lite'ın yenilenmiş bir versiyonu olacağını düşünürken bazılarıysa bunun yepyeni bir ürün olacağını öne sürüyor. Ayrıca Nintendo'nun bir süredir sessiz olmasının nedeninin yeni bir konsol lansmanına hazırlanıyor olması da iddialar arasında.

Nintendo cephesinde bazı gelişmeler yaşandığı aşikar. Ancak bu gelişmelerin neler olduğu, şirketin yeni bir oyun konsolu üzerinde mi çalıştığı yoksa başka bir proje üzerinde mi durduğu şu an için belirsizliğini koruyor. Şirketin konuyla ilgili yapacağı açıklamalar, Nintendo'nun yeni çalışmalarını gözler önüne sermeye yetecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: