Teknoloji

OnePlus 8T, 65 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, geçtiğimiz nisan ayında OnePlus 8 serisini çıkarmıştı. OnePlus 8 serisi akıllı telefonlarda 30 W hızlı şarj desteğinin yanında 30 W kablosuz şarj desteği de yer alıyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre OnePlus 8T ile birlikte bunlar 65 W’a kadar çıkacak.

Birkaç gün önce OnePlus, yayınlanışının ilk gününden itibaren Android 11 Beta’yı OnePlus 8 serisi kullanıcılarına sunduğunu duyurmuştu. Bir Twitter kullanıcısı ise donanım testleri için tüm OnePlus cihazlarında yüklü olan “Engineering” modunun içerisinde oldukça önemli bir noktayı yakaladı.

65 W hızlı şarj

- OnePlus 8T, 65 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

Söz konusu bu uygulamanın içerisinde 65 W hızlı şarjdan bahsediliyor ki bu da OnePlus’ın bir prototip test ettiği anlamına gelebilir. Ayrıca bu bilgi, TUV Rheinland sertifikasyon tarafından sertifikalandırılan OnePlus 65 W şarj cihazına da işaret ediyor.

Bu uygulama kullanıcılar tarafından kolay görülebilir olmasa da geliştiriciler ve teknoloji tutkunlarını detayları kurcalamaktan alıkoyamıyor. Tabii ortaya çıkan tüm bu bilgiler, OnePlus’ın bu özelliğini OnePlus 8T’de de sunabileceğini gösteriyor. Şirket, benzer bir patikayı OnePlus 6T McLaren Edition’daki Warp Charge 30T’te de izlemişti.

- OnePlus 8T, 65 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

65 W şarj, akıllı telefon dünyası için yepyeni bir özellik sayılmaz. OnePlus’ın kardeş markası olan OPPO, bu özelliği geçmişte duyurmuştu. 10 V 6,5 A şarj metodunu kullanan 65 W Super VOOC 2.0, şu an için mobil cihazlardaki en hızlı şarj çözümü noktasında duruyor.

OnePlus’ın aynı kaynakları ve tesisleri paylaşıyor olması sebebiyle bu teknolojiyi kendi cihazlarına uyarlaması çok da büyük bir sürpriz olmaz. Ancak bu kadar hızlı bir teknolojinin aşırı ısınmaya ve uzun vadede bataryanın kalitesinin düşmesine sebep olacağına dair endişeler bulunuyor. OPPO, çift hücreli batarya teknolojisini kullanarak bu sorunun üstesinden gelmişti, dolayısıyla OnePlus da benzer bir strateji izleyebilir.

- OnePlus 8T, 65 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

OnePlus Z’nin Ne Zaman Tanıtılacağı Ortaya Çıktı

Tüm bunlara ek olarak uygulamanın içerisinde 'Ice Blue' kelimesine de rastlandı. Bu da OnePlus 8 serisinin yeni bir renk varyantına kavuşacağı anlamına geliyor ancak hangi modelin bu varyanta sahip olacağı henüz bilinmiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: