Teknoloji

PlayStation 5'in Beyaz Plakaları, Gövdeye Perçinlenecek

Oyunseverlerin son dönemlerdeki bir numaralı gündem maddesi, hiç şüphesiz Japonya merkezli teknoloji devi Sony. Bunun nedeni ise şirketin yıl sonunda, yeni oyun konsolu PlayStation 5'i oyunseverlerin beğenisine sunacak olması. Kısa bir süre önce tasarımıyla tanışma imkanı yakaladığımız konsol, şimdi dikkate değer bir konuyla karşımıza çıktı. 

Sony, PlayStation 5 tasarımında yüksek bir yapı tercih etti. Hatta bazı mizahşör oyunseverler, bu oyun konsolunun uzaktan bir gökdelene benzediğini ifade edip, buna uygun PhotoShop çalışmaları yaptılar. Şimdi sızdırılan bazı görsellerse PlayStation 5'in bu çok tartışılan dış kasasının monte edilmeden önceki halini gösteriyor. 

- PlayStation 5'in Beyaz Plakaları, Gövdeye Perçinlenecek

PlayStation 5'in beyaz renkli plakaları, aslında sistemden ayrı bir şekilde oluşturulmuş. Üreticiler, bu plakaları konsola ait parçaları içeren bölümün üzerine en son aşamada monte ediliyor. İşte sızdırılan görseller de bu plakaların monte edilmeden önce nasıl görüldüğünü ve nasıl monte edildiğini gösteriyor. Paylaşılan görüntüler, Sony'nin PlayStation 5'te perçin kullandığını gözler önüne seriyor.

Yalnızca 100 Adet Üretilen, 24 Ayar Altın Kaplamalı PlayStation 5

İşte PlayStation 5'in plakalarına ait sızdırılan görseller

- PlayStation 5'in Beyaz Plakaları, Gövdeye Perçinlenecek

PlayStation 5'le ilgili olarak ortaya atılan iddialarda, PlayStation 5'in sadece beyaz renkte olmayacağı ifade ediliyordu. Hatta Sony de bu konuyla ilgili bazı açıklamalar yaparak söz konusu iddiaları doğrulamıştı. İşte yukarıda görmekte olduğunuz görseller de bunun açık bir göstergesi. Sony, beyaz renkli plakaların farklı versiyonlarını tasarlayarak donanımın üzerine perçinleme işlemi uygulayabilir.

Sony'nin hangi renklere sahip PlayStation 5 satacağı şu an için bilinmiyor. Ancak şunu açıkça söylemek gerekiyor ki oyunseverler, beyaz ya da farklı renge sahip olan bir PlayStation 5'e sahip olduktan sonra, bu plakaları farklı renklerle değiştiremeyecekler. Çünkü perçinlenmiş yapıyı kırmadan çıkarmak zor olacak. Bu durum, PlayStation 5'in içinin açılmasının da zor olacağının bir göstergesi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: