Teknoloji

PlayStation 5'in Boyutları Ortaya Çıktı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, önümüzdeki aylarda yeni oyun konsolu PlayStation 5'i oyuncuların hizmetine sunacak. Şirket, bugüne kadar yaptığı açıklamalarda PlayStation 5'in neredeyse tüm detaylarını açıkladı. Bu bağlamda yeni nesil konsola gelecek bazı oyuncuları, konsolun tasarımını ve fiyatını artık resmen biliyoruz. Şimdiyse elimizde, PlayStation 5'e ait yeni bir bilgi var.

Roberto Serrano isimli bir Twitter kullanıcısı, Tayvan Ulusal İletişim Komisyonu'nun PlayStation 5'le ilgili yayımladığı verileri paylaştı. Bu veriler, PlayStation 5'in boyutlarını ortaya koyuyor. Konsolun boyutlarına baktığımızda, oyuncuların dikkat çekici anlamda büyük bir ürünle karşılaşacaklarını açıkça söyleyebiliriz. Dilerseniz hemen, PlayStation 5'in boyutlarının yer aldığı o paylaşıma yakından bakalım.

- PlayStation 5'in Boyutları Ortaya Çıktı

Paylaşılan görüntülere yakından baktığımızda, PlayStation 5'in oldukça yüksek olacağını görebiliyoruz. Bu bağlamda konsolun yüksekliği, yaklaşık 50 santimetre olacak. Konsolunun genişliğininse 30 santimetre civarında olacağını görüyoruz. Yani konsol, bir yere koyulduğunda kendini epeyce gösterecek boyutlara sahip olacak.

- PlayStation 5'in Boyutları Ortaya Çıktı

Serrano'nun paylaştığı görseller, PlayStation 5'in yeni oyun kumandası DualSense'in boyutlarını da ortaya koyuyor. Bu boyutlara baktığımızdaysa konsolun genişliğinin 20 santimetre, yüksekliğininse 10 santimetreden biraz daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu boyutlar, pek çok oyuncunun eli için uygun gibi görünüyor.

- PlayStation 5'in Boyutları Ortaya Çıktı

Paylaşılan görüntülerde, PlayStation 5'in arka kısmında bulunacak girişleri de açıkça görebiliyoruz. Bu bağlamda konsolun arka kısmında 2 adet USB Type-A, 1 adet ethernet ve 1 adet de HDMI girişinin olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca konsolu yatay pozisyonda koyabilmenizi sağlayan bir de aparat mevcut. Bu aparat, konsolu havada tutacak gibi görünüyor.

PlayStation 5 Oyunlarının Devasa Boyutları Ortaya Çıktı

PlayStation 5, özellikle de fiyatıyla pek çok oyuncuyu şaşırtmıştı. Çünkü oyuncular, bu konsolun yüksek fiyatlı olacağını düşünüyorlardı. Sony tarafından yapılan açıklamalardaysa disk girişi olan versiyonun 499 dolar (yaklaşık 3,800 TL + vergiler), disk girişi olmayan versiyonunsa 399 dolar (yaklaşık 3,000 TL  + vergiler) olacağı ifade edildi. PlayStation 5'in Türkiye fiyatının ne olacağı ise şu an için açıklanmamış durumda. Şirket muhtemelen, ekim ayında sona erecek ek verginin kalkıp kalkmayacağı kararını öğrendikten sonra PlayStation 5'in Türkiye'deki fiyatını açıklayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: