Teknoloji

PlayStation 5'in Gecikebileceğini Gösteren Tanıtım Videosu

Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için geri sayım sürerken, her gün kafamızı biraz daha karıştıran gelişmeler yaşanıyor. Örneğin dün paylaştığımız bir haberimizde PlayStation 5'in lansman tarihinin açığa çıktığından bahsetmiştik. Ancak bugün ortaya çıkan yeni bilgiler, konsolun gecikme ihtimalinin de olduğunu gözler önüne seriyor.

Video oyun sektörünün önemli isimlerinden Activision, geçtiğimiz günlerde yeni oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War'ı duyurdu. Dün geceyse PlayStation'ın YouTube hesabından bu oyunla ilgili yeni bir tanıtım videosu paylaşıldı. Dikkatli bir PlayStation hayranı, fragmanda bir detay yakaladı. Hayranın yakaladığı detay, PlayStation 5'in farklı ülkelerde farklı dönemlerde piyasaya sürüleceğini gösteriyordu. Yani PlayStation 5, belirli bölgelerde gecikebilir.

- PlayStation 5'in Gecikebileceğini Gösteren Tanıtım Videosu

Call of Duty: Black Ops Cold War'ın tanıtım videosunda şu anda kaldırılmamış olan detaya göre, bu oyuna PlayStation 5, PC ve Xbox One için 13 Kasım'da erişeceğiz. İş PlayStation 5'e geldiğindeyse iki farklı tarihin verildiği görülüyor. Bunlardan bir tanesi "tatil dönemi" olarak nitelendiriliyor ve ABD ve Kanada'daki oyunseverlerin oyuna bu tarihlerde ulaşacaklarını ortaya koyuyor. Fragmanda yer alan ikinci tarih bilgisi ise "dünyanın geri kalanı" için 2020 sonu olarak karşımıza çıkıyor.

İşte Call of Duty: Black Ops Cold War'ın tanıtım videosunda yer alan çıkış tarihi detayı

- PlayStation 5'in Gecikebileceğini Gösteren Tanıtım Videosu

Dün gece yayınlanan tanıtım videosunun son bölümünde yer alan çıkış tarihlerine göre tatil dönemi olarak vurgulanan dilim, Hristiyan alemi için önemli olan Noel Bayramı'na kadar olan zamanı ifade ediyor. "2020 sonu" olarak tabir edilen zaman dilimiyse tahmin edilebileceği üzere aralık ayının sonlarını gösteriyor. Yani görünüşe göre Sony, PlayStation 5'i iki farklı zaman diliminde piyasaya sürecek.

PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümü, Korkutan Fiyatıyla Ortaya Çıktı

Call of Duty: Black Ops Cold War'ın son tanıtım videosunda karşımıza çıkan detay, PlayStation 5'in ABD ve Kanada'da daha erken bir tarihte piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Hatta görünüşe göre Japonya'daki oyunseverler bile PlayStation 5'le daha geç tanışacaklar. Ancak bunun tanıtım videosu hazırlanırken yapılmış bir hata olabilme ihtimali de bulunuyor.

- PlayStation 5'in Gecikebileceğini Gösteren Tanıtım Videosu

Bir oyun yayıncısı, oyunlarını genellikle dünyanın her yerinde aynı anda piyasaya sürer. Bugüne kadar bir oyunun farklı ülkelerde farklı zamanlarda piyasaya sürüldüğünün örnekleri yok denecek kadar azdır. İşte bu yüzden Call of Duty: Black Ops Cold War'daki farklı çıkış tarihleri, PlayStation 5'in gecikebileceğini düşündürüyor. Ortalık bu kadar ısınmış durumdayken Sony'nin yeni bir açıklama yaparak oyuncuları sakinleştirmesi an meselesi olabilir.

Call of Duty: Black Ops Cold War'ın dün gece yayınlanan tanıtım videosu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: