Teknoloji

PlayStation 5'in Kanlı Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Sony, geçtiğimiz gün yeni konsolu PlayStation 5'in çıkış tarihini ve fiyatını resmen açıkladı. Konsol, fiyat açıklamasının ardından şimdi de FCC'de listelendi ve bizler de PlayStation 5'in yakından fotoğraflarını ilk kez görmüş olduk.

FCC, konsolun standart sürümünün yatay halinin fotoğraflarını yayınladı. Yayınlanan fotoğraflar, konsolun gerçek boyutlarını da ortaya koymuş oldu. Sony'nin yeni nesil konsolu, modern dönemlerin boyut bakımından en büyük konsolu olacak.

PlayStation 5'in ilk yakından fotoğrafları ortaya çıktı

- PlayStation 5'in Kanlı Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox Series X, gerek kutu gibi tasarımıyla gerekse büyüklüğüyle dikkat çekmişti ki PlayStation 5 için de benzer bir durum söz konusu. Görünüşe göre PlayStation 5 sahiplerinin konsola yer bulmak için biraz uğraşması gerekecek. Ayrıca her iki konsol da muhtemelen dikey konumda kullanılacak.

- PlayStation 5'in Kanlı Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

FCC'nin yayınladığı fotoğraflar her ne kadar yakın çekim olsa da NVMe yuvasına nasıl erişilebileceğine dair bilgi verebilecek bir fotoğraf bulunmuyor. Sony, PlayStation 5 sahiplerinin depolama alanını genişletebileceğini ifade etmişti ancak bunun nasıl gerçekleştirilebileceğine dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

- PlayStation 5'in Kanlı Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Japonya merkezli teknoloji devi, ayrıca PlayStation 5 donanımlarının özelleştirilebileceğini de açıklamıştı ki bu, daha önceki nesil Sony konsollarında mümkün değildi. Yani bu bilgiyi göz önüne alacak olursak konsolun panellerinden bir tarafı çıkartılabilir olacak.

- PlayStation 5'in Kanlı Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Bazı PlayStation 5 Oyunlarının Konsolda Kaplayacağı Yer Açıklandı

Sony'nin yeni konsolu ABD, Japonya, Kanada, Güney Kore gibi ülkelerde 12 Kasım tarihinde dünyanın geri kalanında 19 Kasım tarihinde oyuncularla buluşacak. Konsolun standart sürümü 499 dolar, dijital sürümü ise 399 dolar olacak. Yeni konsolun oyunları ise oyunculara 69,99 dolara mal olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: