Teknoloji

PlayStation 5'in Lansmanı, 1080p 30fps Yayınlanacak

Sony'nin yaklaşmakta olan yeni oyun konsolu PlayStation 5, tam anlamıyla arap saçına döndü. Şirket, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamayla PlayStation 5'i 4 Haziran'da düzenleyeceği bir etkinlikle duyuracağını açıklamıştı. Ancak sonradan bu etkinlik önce iptal edildi ardından da "yakında" mesajı verildi. Sony, dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımla ise PlayStation 5'in 11 Haziran'da düzenlenecek bir etkinlikte duyurulacağını resmen açıkladı.

Şimdiyse bu etkinlik ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Sony'den Sid Shuman, "PlayStation Blog" üzerinden yaptığı bir açıklamayla etkinliğin yayın kalitesinin beklenilen seviyede olmayacağını belirtti. Bunun sebebi ise içinde olduğumuz süreçte fazlasıyla anlaşlabilir.

PS5 lansmanında gösterilecek oyunlar, 1080p 30 fps olacak

- PlayStation 5'in Lansmanı, 1080p 30fps Yayınlanacak

Shuman tarafından yapılan açıklamalara göre 11 Haziran'da düzenlenecek PlayStation 5 etkinliği, 1080p çözünürlüğünde ve 30 fps yenileme hızında olacak. Bunun nedeni ise koronavirüs nedeniyle artan internet trafiğinde 4K yayın yapmanın son derece zor hale gelmesi. Yine de PS5'te 4K 60 fps oyun oynama hayali kuran oyuncular için 1080p 30fps bir lansman küçük çaplı bir hayal kırıklığı yaratabilir. Bununla birlikte Shuman, PS5'i evinizdeki 4K TV'ye taktığınızda daha yüksek kalite alacağını garanti ediyor.

PlayStation 5 lansmanı ile ilgili tavsiye: Kulaklıkla izleyin

- PlayStation 5'in Lansmanı, 1080p 30fps Yayınlanacak

Shuman, PlayStation 5'in lansmanı ile ilgili bir de tavsiye verdi. Bu tavsiye, lansman etkinliğinin kulaklıkla izlenmesi yönünde. Etkinlik kapsamında mükemmel ses şovlarının olduğunu ifade eden Shuman, bu kalitenin bilgisayar ya da telefon hoparlöründe fark edilemeyebileceğini ifade ediyor. Shuman, bu tavsiyesinin de detaylarına değinmedi ancak görünüşe göre etkinlik kapsamında PlayStation 5'in 3D ses teknolojisi de oyunculara ilk kez sunulacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: