Teknoloji

PlayStation 5'in Türkiye Fiyatı Belli Oldu İddiası

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bu yıl sonunda yeni oyun konsolu PlayStation 5'i oyunseverlerin beğenisine sunacak. Heyecan verici özelliklere sahip olan konsolun video oyun sektöründe çığır açacağı düşünülürken, PlayStation 5'in fiyatı da büyük bir merak konusu. Çünkü üstün ve yeni teknolojilerin bu oyun konsolunun maliyetine doğrudan etki yapacağı düşünülüyor. 

Sony, bugüne kadar fiyatla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak teknik eleştirmenler, bu oyun konsolunun fiyatı ile ilgili bazı belirlemelerde bulundular. Aslına bakacak olursak bizler de Webtekno ekibi olarak PlayStation 5'le ilgili olarak muhtemel bir fiyat açıklamıştık. Şimdi yaşanan bir gelişme ise PlayStation 5'in Türkiye fiyatının belli olmuş olabileceğini gözler önüne seriyor.

- PlayStation 5'in Türkiye Fiyatı Belli Oldu İddiası

Posta'nın paylaştığı bir habere göre PlayStation 5'in fiyatı sızdırılmış durumda. Bir teknoloji mağazasının stoklarından elde edilen görüntüleri paylaşan Posta'ya göre Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Türkiye'de 7.999 TL fiyat etiketine sahip olacak. Ancak bu fiyatın optik disk girişi için olan versiyona mı yoksa Dijital Edition'a mı ait olduğu şu an için bilinmiyor.

Sony’nin Kaç Saniyede Bir PlayStation Üretebildiği Ortaya Çıktı

İşte sızdırılan o görsel

- PlayStation 5'in Türkiye Fiyatı Belli Oldu İddiası

Posta Gazetesi aracılığıyla sızdırılan fiyatın gerçeği ne kadar yansıttığını bilmek şu an için mümkün değil. Ayrıca ülkemizdeki dolar kuru da sürekli bir değişkenlik içerisinde. Dolayısıyla Sony'nin yeni oyun konsolu, Türkiye'de satışa çıktığında daha farklı bir fiyatla karşılaşabiliriz. Ancak gerek biz gerekse ülkemizdeki diğer teknoloji kanallarının beklentisi PlayStation 5'in fiyatının en az 7.000 TL olacağı yönünde. Dolayısıyla 7.999 TL ülkemizdeki oyunseverleri pek şaşırtmayacak.

Sony, bugüne kadar PlayStation 5'le ilgili pek çok açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamalar daha çok, yeni oyun konsolunun teknik özellikleriyle ilgiliydi. Fiyatla ilgili olarak ise herhangi bir açıklama yapılmadı ve bir ipucu da verilmedi. Ancak geçmiş yıllarla günümüz koşulları arasında kıyaslama yapan teknik eleştirmenler, PlayStation 5'in 500 dolar seviyelerinde olabileceğini açıkladılar. Ancak son söz yine Sony tarafından söylenecek.

- PlayStation 5'in Türkiye Fiyatı Belli Oldu İddiası

PlayStation 5, oyunseverlere benzersiz bir deneyim sunacak. 825 GB kapasiteli bir SSD ile birlikte gelecek olan konsol, bekleme süresini minimalize edecek. Ayrıca PlayStation 5, görsel açıdan da oyunseverleri kendine hayran bırakacak. Yapılan açıklamalara göre bu oyun konsolunda 8K çözünürlük desteği de bulunacak. Tüm bu detaylar ve PlayStation 5'le ilgili merak edilen diğer her şey, bu yıl sonunda gün yüzüne çıkmış olacak.

Geçtiğimiz haftalarda PlayStation 5in Türkiye fiyatı ve özelliklerine dair bir video hazırlamıştık. Dilerseniz hemen aşağıdan o videoyu da izleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: