Teknoloji

PlayStation 5'in Yeni Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Sony, uzun zamandır üzerinde çalıştığı PlayStation 5 ile birlikte konsol dünyasında çığır açmayı planlıyor. Oldukça güçlü özelliklere sahip bu yeni konsolun çıkışıysa adeta yılan hikâyesine dönmüştü. Japon teknoloji devi, uzun süre boyunca spesifik bir tarih belirtmekten kaçınmıştı ancak konsolun bu sene içerisinde ortaya çıkacağı biliniyordu. Daha önce PS5 ile ilgili bir etkinlik için 4 Haziran'ı işaret eden şirket, bu tarihi de ertelemek zorunda kalmıştı.

4 Haziran'a sayılı günler kala ABD'de birtakım olaylar meydana gelmişti. Bir polisin George Floyd adlı vatandaşın boğazına basarak onu ölüme sürüklemesi, ABD'deki olayların fitilini ateşlemişti. Ülke, bu olaydan sonra yangın yeri hâline geldi. Tüm ülkeye yayılan protesto eylemleri oyun sektörünü de etkiledi.

PlayStation 5'in yeni etkinliği 11 Haziran'da yapılacak:

- PlayStation 5'in Yeni Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Sony, ülke çapında gerçekleştirilen bu eylemlere kayıtsız kalmayarak PlayStation 5' etkinliğini ertelemeye karar vermişti. Diğer birçok büyük şirket gibi etkinliğini erteleyen Sony, yeni bir tarih belirtmekten kaçınmıştı. Sony, bir süredir devam ettirdiği sessizliğini bozarak Playstation 5'in 11 Haziran'da resmen tanıtılacağını Twitter üzerinden oyun tutkunlarıyla paylaştı. 

Sony, müjdeli haberi "Perşembe günü görüşürüz, 11 Haziran saat 23.00'da oyunun geleceği olan PlayStation 5'e bakmak için" yazısıyla bir bağlantı paylaşarak verdi. Bir de fotoğraf paylaşan şirket, tüm oyun sektörünün gözünü 11 Haziran'a çevirmeyi başardı. 

Avustralya, Sony’ye 2,4 Milyon Dolar Para Cezası Kesti

Sony, 1 Haziran'da aldığı erteleme kararından sonra şimdiye kadar sadece duyuru videosunun açıklamasını güncellemişti. Şirket, açıklamaya "Güncellendi: Bu etkinlik ertelendi. Yakında yeni bir tarihle iletişime geçeceğiz" yazısını ekleyerek 'yakında' kelimesiyle oyun tutkunlarını heyecanlandırmayı başarmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: