Teknoloji

PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Zam Geliyor

Ülkemizde PlayStation oyunlarının biraz pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Konsol oyuncularının bu yüksek ücretlerden kaçarken iyi oyunlar oynamaya devam etmesine olanak tanıyan aylık ödeme sistemli PlayStation Plus ise önümüzdeki aylarda cazip fiyat politikasını bırakacak gibi duruyor. 

Sony, 29 Ekim’den itibaren PlayStation Plus abonelikleri için fiyatlarında zam yapma kararı aldı. Aslında daha önce gelmesi beklenen, ancak pandemi döneminin araya girmesiyle bir süreliğine ertelenen Türkiye zammı, abonelere gönderilen e-postaya göre 29 Ekim’den itibaren geçerli olacak. Bu konuda abonelere bir mesaj da gönderen PlayStation, yeni fiyat politikalarıyla ilgili şu açıklamaları yaptı.

- PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Zam Geliyor

Sony’den PlayStation Plus zammı hakkında açıklama

“Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin ardından PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020'den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz konusu tarihte veya sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı anlamına gelir."

PlayStation Plus fiyatları ne kadar oldu?

- PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Zam Geliyor

Sony, 29 Ekim’den itibaren geçerli olacak yeni PlayStation Plus abonelik fiyatlarında ciddi bir zam yapmış görünüyor. Normalde 24 TL olan 1 aylık abonelik 40 TL, 75 TL olan 3 aylık abonelik ise 100 TL oldu. Eskiden 180 TL’ye yenileyebildiğiniz 12 Aylık PS Plus aboneliği ise 240 TL olacak.

1 aylık PlayStation Plus aboneliği

  • Eski fiyat: 24 TL
  • Yeni fiyat: 40 TL

3 aylık PlayStation Plus aboneliği

  • Eski fiyat: 75 TL
  • Yeni fiyat: 100 TL

Sony, Eylül Ayında Ücretsiz Olacak PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

12 aylık PlayStation Plus aboneliği

  • Eski fiyat: 180 TL
  • Yeni fiyat: 240 TL
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: