Spor

Redick: ‘NBA’in askıya alındığı gece, takımca şok olmuştuk’

New Orleans Pelicans guardı JJ Redick, NBA’nin koronavirüs nedeniyle askıya alındığı gece hakkında konuştu.

NBA, Utah Jazz pivotu Rudy Gobert’in koronavirüs için pozitif test sonucu almasından sonra sezonu askıya almıştı. Redick ve Pelicans’ın, o gece o maç iptal edilmeden önce, Sacramento Kings ile oynaması planlanıyordu:

“Soyunma odasında ESPN’de diğer maç açıktı. Birdenbire OKC-Jazz maçında neler olduğu konusu açıldı ve bir oyuncunun karantinaya alındığı ve test edildiği altyazısı geçmişti. Ve birkaç dakika sonra Rudy Gobert olduğu ortaya çıktı. Pozitif test sonucu verilmişti. Halkla ilişkiler görevlisi Will’in yanında duruyordum ve üç dakika içinde ligin askıya alındığına dair bir not gelmişti.”

“HEPİMİZ ŞOK OLMUŞTUK”

Redick daha sonra o gece maçlarını oynamaları gerektiğini söylediklerini açıkladı. Bununla birlikte, olayların şok edici ve ani dönüşü nedeniyle durumun Pelicans’daki takım arkadaşlarının çoğu için “biraz gerçeküstü” olduğunu kaydetti:

“Maçın başlamasına 38 dakika kala bir araya geldik. Alvin Gentry birkaç şey söyledi, ‘Hadi gidip oynayalım.’ dedi. Ama hepimizin şok olduğunu görebilirdiniz. Kesinlikle garip bir duyguydu.”

“Sonunda koridora çıkmaya, dualarımızı etmeye, ısınmalara çıkmaya hazırlanıyorduk ve Aaron Nelson, David Griffin’i bulmak için soyunma odasına doğru koşuyordu. İşte o zaman Courtney Kirkland’ın Jazz maçını yönettiğini öğrendik. Böylece, soyunma odasında ‘Bence oynamak güvenli değil’ tarzı konuşmalar geçmeye başladı. Kimse oynamanın güvenli olduğunu düşünmüyordu.”

Gobert pozitif test sonucu aldığından beri, NBA’de birkaç pozitif vaka daha ortaya çıkmıştı. Pelicans’da hiç kimse şimdiye kadar pozitif test sonucu almadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: