Teknoloji

Samsung Galaxy'lerde Karanlık Mod Hatası Var

Samsung’un Galaxy akılı telefonları, özellikle yazılım söz konusu olduğunda her zaman beğenilmiştir. Piyasadaki Android arayüzlerde en iyiler arasında gösterilen One UI, her ne kadar pek çok özellikle gelse de son dönemlerde sık sık sorunlarla anılmaya başladı. 

Google’ın Android 10’la birlikte geçtiği karanlık mod özelliği, pek çok akıllı telefon üreticisini zorlamaya devam ediyor. Aslında Google’ın bu özelliğinin dışında Samsung gibi bazı firmalar arayüzlerine karanlık mod özelliğini eklemişti. Sonrasında Android 10’la standart olarak gelmeye başlayan karanlık mod özelliği, görünen o ki Galaxy cihazlarda ciddi sorunlarla karşılaşıyor. 

- Samsung Galaxy'lerde Karanlık Mod Hatası Var

Samsung Galaxy telefonlarda karanlık mod rastgele olarak kapanıyor

Bir Reddit kullanıcısı, karanlık modun Galaxy S20’sinde Google ve Google Asistan uygulamalarındayken düzensiz bir şekilde çalıştığını söyledi. Bunun ardından bir başka kullanıcı da bu ifadeyi destekledi, ancak daha sonrasında uygulamanın yeniden çalışmaya başladığını ekledi. İlk başta sadece Galaxy S20’lerde görülen bir sorun olduğu düşünülen hatanın, daha sonrasında Galaxy A70’lerde de görüldüğü ortaya çıktı. Bunun ardından bu hatanın Galaxy 20 Plus’ı da kapsadığı ortaya çıktı. 

Samsung Galaxy Note20 Serisinin Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Wcctech’ten Furkan Shadid, cihazını güncelledikten ve yeniden başlattıktan sonra sorunun çözüldüğünü, ancak daha sonrasında yeniden aynı hatayla karşılaştığını söyledi. Bu hatanın Samsung’un karanlık mod yazılımında değil, Google’ın yazılımında olduğu görülüyor. Peki, siz One UI 2.0 bulunan cihazınızda bu sorunla karşılaştınız mı? Yorumlarda bize iletebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: