Teknoloji

Samsung One UI 2.5'te Reklam Olacağı İddiası Sahte Çıktı

Samsung, yeni nesil arayüzü One UI 2.5’i birkaç ay sonra yayınlayacak. One UI 2.5’in Galaxy Note 20’nin tanıtılacağı 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen lansmanda tanıtılması bekleniyor. Ancak yeni arayüz ile ilgili tartışmalar, getireceği özelliklerin önüne geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformlarında ortaya çıkan ve One UI 2.5'e ait olduğu iddia edilen bir ekran görüntüsü, Samsung akıllı telefon kullanıcıların canını sıkacak bir ayrıntıya sahipti. 

One UI 2.5’in kilit ekranından olduğu iddia edilen ekran görüntüsü şu şekildeydi

- Samsung One UI 2.5'te Reklam Olacağı İddiası Sahte Çıktı

One UI 2.5’in kilit ekranına ait olduğu iddia edilen ekran görüntüsünde bir reklam görülüyordu. One UI 2.5’in kilit ekranının tam ortasında yer alan reklamın alt kısmında ise reklamın 15 saniye süreceği görülüyordu. İddialar, kullanıcıların ancak bu 15 saniyelik süreden sonra telefonun kilidini açabileceğini öne sürüyordu. 

Ekran görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından birçok sosyal medya ağında ve forumlarda Samsung kullanıcıları, Samsung’u eleştiri yağmuruna tuttular. Ancak yapılan incelemeler ekran görüntülerinin sahte olduğunu ortaya çıkardı. 

- Samsung One UI 2.5'te Reklam Olacağı İddiası Sahte Çıktı

SamMobile editörlerinin incelemesi, ekran görüntülerinin sahte olduğunun ortaya çıkmasını sağladı. SamMobile konuyla ilgili bir de haber yayınlayarak görüntülerin arkasındaki hikayeyi insanlarla paylaştı. 

Samsung, yakın zamanda Hava Durumu uygulamasında Güney Kore’de reklam yayınlamaya başladı. Samsung’un yeni reklam uygulaması, kullanıcılar tarafından tabii olarak tepkiyle karşılandı. Birçok insan gösterilen reklamlar nedeniyle Samsung’u eleştirdi. 

- Samsung One UI 2.5'te Reklam Olacağı İddiası Sahte Çıktı

Bir Samsung telefon kullanıcısı, Samsung'un bu uygulamasına yanıt olarak sahte bir ekran görüntüsü görseli hazırladı. Bu sahte ekran görünsü bir anda viral hale geldi ve Samsung, konuyla ilgili olarak yeniden eleştiri oklarının hedefi oldu.

One UI 2.5’in kilit ekranı görüntüsü sahte çıktı ama Samsung’un reklam sorunu devam ediyor

- Samsung One UI 2.5'te Reklam Olacağı İddiası Sahte Çıktı

One UI 2.5’in kilit ekranında reklam çıkmayacağının anlaşılmasıyla beraber Samsung’un mevcut arayüzündeki reklamlar Samsung kullanıcılarının canını sıkmaya devam ediyor. Mevcut arayüzün Müzik, Hava Durumu, Galaxy Uygulamaları, Bixby, Samsung Health ve Samsung Pay dahil birçok uygulamasında reklam görünüyor. Uygulamalarda görülen reklamların yanından Samsung, bildirimlerle diğer Samsung ürünlerinin reklamlarını yapıyor.

- Samsung One UI 2.5'te Reklam Olacağı İddiası Sahte Çıktı

Samsung Kullanıcılarını Çıldırtacak İddia: One UI 2.5 ile Telefonlarda Reklam Gösterilecek

Giriş seviyesi ve orta segment telefonlarda reklam gösterilmesi, şirketin düşük kârları yükseltme çabası olarak görülüyor. Ancak amiral gemisi serisinde de reklamın görülmesi, Samsung’a ciddi eleştirilerin yöneltilmesine neden oluyor. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: