Magazin

Seda Akgül kimdir? Sokağa çıkma kısıtlaması yorumu ile gündem oldu

Sunucu Seda Akgül sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama nedeniyle takipçilerinin tepkisiyle karşılaştı. 19 Mayıs ve öncesinde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması için “ben koronadan ölmeyi tercih ediyorum” ifadeleri Akgül’ün bazı takipçilerinin tepkisine neden oldu.

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül, 17 Haziran 1971 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Eğitimini Ankara’da tamamlayan Akgül, TED Ankara Koleji, Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümünden mezun oldu. 

Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ünlü sunucu, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık eğitimi aldı, görevini sürdürdü. Akgül, yurt dışından burs kazandı; İsveç Üniversitesi Avrupa Birliği Gazetecilik bölümünde eğitim hayatını sürdürdü. Eğitim hayatından sonra stajını ABD Washington’da yapan Akgül, staj görevi Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri oldu. Akgül’ün akademisyenlik hayatı 2004 yılında başladı.

Ünlü sunucu ilk olarak TRT sınavlarını kazandı ve spikerliğe başladı. TV8’in kuruluşundan itibaren TV8’de görev aldı. Programları genelde Avrupa ve Amerika üzerinden siyasi-ekonomi-savaş konularını işledi. 

Sabah programları ve eğlence kuşağında da programlar sunan Akgül, Gel Konuşalım ve Kısmetse Olur gibi programlarda da sunuculuk yapmıştı.

 

GÖNDER seohaber kimdir - Seda Akgül kimdir? Sokağa çıkma kısıtlaması yorumu ile gündem oldu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: