Spor

Şenes Erzik: ‘Başlangıç için tarih vermem mümkün değil’

TFF eski Başkanı, FIFA ve UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, koronavirüs ve futbola dair Sözcü Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Şenes Erzik, “Dünyanın bile mücadele etmekte zorlandığı bir durumla karşı karşıyayız. Liglerin yeniden başlaması için haziran sonu-temmuz başı gibi bir tarih vermiştim. Rekabet açısından şimdiden tescili doğru bulmuyorum. Salgının hangi boyuta ulaşacağını öngörmemiz imkansız. Şu an başlangıç için tarih vermem mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Belirsizliğin sürdüğünü kaydeden Erzik, “Kimse sorumluluk almak istemiyor. Danışmamız gereken yer Bilim Kurulu. Canla başla mücadele ediyorlar. Futbolu bilimin dışına itemezsiniz. Farklı kurullar oluşturulup bilim çerçevesinde karar alınması şart” dedi. Erzik, futbolun endüstriyel hale gelmesini de eleştirip “Menajerler, yayıncılar pastayı yedi. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” yorumunda bulundu.

“FIFA’YI HERKES UNUTUYOR”
Transfer ve maç takviminde bir numaralı yetkinin FIFA’da olduğunu hatırlatan duayen isim, “Herkes FIFA’yı unutuyor. Ligler sarkarsa sözleşmesi mayıs ya da haziran sonunda biten futbolcular var. Takvim, adı kadar hafif değil. Aylarca çalışılması lâzım. 365 gün müsabaka olan bir organizasyondan bahsediyoruz. FIFA her konuda üzerine düşeni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

“BİR KOYUNDAN BİR POST ÇIKAR”
Koronavirüsünün insanlara yeniden insanlığı hatırlattığını kaydeden Şenes Erzik, şu ifadeleri kullandı: “Eski bir laf vardır ‘Bir koyundan bir post çıkar’ diye. Bu virüs canımızı çok yaktı ama bizlere insanlığımızı da yeniden hatırlattı. Nasıl çaresiz duruma düşebileceğimizi gördük.”

“EURO 2020 SİSTEMİ HATALIYDI”
Ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nın farklı kentlerde oynanmasına başından beri karşı çıktığını kaydeden Erzik “Bunun ne kadar yanlış bir karar olduğu ortaya çıktı. Bu durumda zaten oynanamazdı. Farklı şehirlere dağıtılınca da bu turnuvanın düzenlenmesi imkânsız hale geldi. Gianni İnfantino’nun dediği gibi yeni bir takvim üzerine çalışılmalı” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: