Teknoloji

Serenay Sarıkaya, Bir Netflix Dizisinde Yer Alabilir

Geçtiğimiz günlerde fragmanını yayınladığı Yarına Tek Bilet filmi ile ilk Türk orijinal filmine imza atan dijital yayın platformu Netflix, iddialara göre yeni bir Türk yapımı dizi projesi üzerinde çalışıyor. Söylenenlere göre dizinin başrolünde, Medcezir ve Fi gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü aktris Serenay Sarıkaya’yı izleyeceğiz.

Bir süredir ekranlardan uzak olan Sarıkaya’nın, Netflix ile anlaştığı ancak projenin gizli tutulduğu iddia ediliyor. Henüz teyite muhtaç olan bilgilere göre, dizinin arkasında Rise of Empires: Ottoman adlı mini belgesel serisini çeken Los Angeles merkezli Türk prodüksiyon şirketi Karga Seven Pictures bulunuyor.

Serenay Sarıkaya'nın proje için Netflix ile anlaştığı, ancak ortaklığın şu an için gizli tutulduğu söyleniyor

- Serenay Sarıkaya, Bir Netflix Dizisinde Yer Alabilir

Georgetown Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü profesörü Charles King tarafından kaleme alınan Pera Palas'ta Gece Yarısı kitabından uyarlanacağı öğrenilen dizi, sekiz bölümden oluşacak. Osmanlı'nın Cumhuriyet'e geçiş sürecinde geçen ve kod adı Pera olan diziyi, ikinci kısa filmi "Çanta" ile Beverly Hills Uluslararası Film Festivali'nde 'En İyi Sinematografi' ödülünü kazanan Emre Şahin’in yöneteceği söyleniyor. Dizinin senaryosunun ise Elif Usman’ın elinden çıkacağı iddia ediliyor. 

2016 yılında yayımlanan Pera Palas'ta Gece Yarısı kitabı, Osmanlı İmparatorluğu'nun son demlerinde inşa edilen, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde nice badireler atlatan Pera Palas'ın ekseninde İstanbul'un payitahttan küresel bir şehre dönüşümünü anlatıyor. İstanbul'un modern tarihini sürükleyici bir dille yeniden kurgulayan eser, Avrupa tarihinin unutulmuş bir dönemini de gözler önüne seriyor. 

Pera Palas'ta Gece Yarısı kitabı, İstanbul'un imparatorluğun başkentinden küresel bir şehre dönüşümünü anlatıyor

- Serenay Sarıkaya, Bir Netflix Dizisinde Yer Alabilir

Cem Yılmaz'ın İki Farklı Konuya Odaklanan Filmi 'Karakomik Filmler 2' Netflix'e Geliyor

Öte yandan Netflix’in bu proje çalıştığı şu an için yalnızca bir söylentiden ibaret. Ne Netflix, ne de Serenay Sarıkaya cephesinden konuya ilişkin bir açıklama yapılmış değil, ancak merak uyandıran bu gelişmeye dair yeni detaylar açığa çıktığı takdirde haberimizi güncelleyeceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: