Eğitim

"Sınavda tüm senaryolara yönelik tedbirleri alıyoruz"

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda koronavirüs salgını sürecinde uzaktan devam eden eğitime ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

Hafta sonu yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili konuşan Bakan Selçuk, “Tüm senaryolara yönelik tedbirleri alıyoruz. Velilerin kaygısını aşan bir kaygıya sahip olmak zorundayız” dedi.

TIKLAYIN-LGS ve YKS’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Bakan Selçuk şöyle konuştu:

“Milli Eğitim Bakanı hastanede sınav yapacakmış, hasta çocuğa sınav yapılır mı?’ diyorlar. Bu geçen yıllarda da vardı.

Sınava girmek yasal bir hak. Biz bütün hastaları zorla alıyormuşuz gibi bir şeyden söz ediliyor. Yarın akşam mesai bitimine kadar bir velimiz bu konuyla ilgili bir başvuruda bulunduğunda, ki çok az sayıda, biz tedbir almak zorundayız.

TIKLAYIN-Bilim Kurulu haziranda sınav yapılmasını uygun bulmadı

“Velilerin istediğini yapmalıyız”

Hukuka ve sağlığa uygun olmak koşuluyla biz velilerin istediğini yapmalıyız. Bunun tedbirlerini aldık. Ayrı binalar oluşturduk. Merak etmesinler.Biz sınava girecek çocuğa yeni maske vereceğiz. Arada dışarı çıkan çocuğun maskesini yine değiştireceğiz.

Bakan Selçuk ayrıca, LGS kapsamındaki sınavın açık havada yapılması önerisiyle ilgili olarak, “Sınav güvenliği riske girerse sınavın tamamı boşa gider. Çok fazla risk var” dedi.

LGS, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak. (RT)

TIKLAYIN-Hekimler Uyardı: Salgın Kontrol Altında Değil, YKS ve LGS Ertelenmeli

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: