Teknoloji

Sinemalarda 2020 Yaz Sezonu Pratikte İptal Oldu

Koronavirüs pandemisi ile birlikte ilk etkilenen sektörlerden biri de sinema olmuştu. Önümüzdeki sürede yavaş yavaş da olsa açılması beklenen salonların doluluk oranları, alınan önlemler ışığında baktığımızda oldukça düşük olacak.

Haliyle onlarca, yüzlerce milyon dolar yatırım yapan yapımcılar, boş salonlara filmlerini oynatmak istemiyorlar. Bu da pek çok yapımın ertelenmesine neden oluyor. Şu ana kadar iptal edilen pek çok film oldu.

Büyük yapımlar peşpeşe erteleniyor

- Sinemalarda 2020 Yaz Sezonu Pratikte İptal Oldu

Yapımların önemli bir kısmı Temmuz ayının ortalarında ya da sonlarında vizyona girecek şekilde erteleniyor. Öte yandan o dönemde vizyona gireceği bilinen başka önemli yapımlar da bulunuyor. Özellikle Warner Bros'un son ertelemelerle birlikte takvimi oldukça sıkışık gözüküyor. 

Son olarak Christopher Nolan’ın Tenet filmi de ertelenmişti. Warner Bros aynı zaman aralığına Wonder Woman 1984’ü de sıkıştırmayı deneyecek. Ayrıca sinemada da yaz dönemi oldukça hareketsiz geçecek gibi gözüküyor.

AT&T’nin Warner Bros. Interactive’i Satılığa Çıkardığı İddia Edildi

Şu anda Walt Disney’in Mulan filmi ise 24 Temmuz’da vizyona girecek. Warner Bros, Tenet’i Inception’ın 10. yıldönümünde 17 Temmuz’da vizyona sokma fırsatını tepmiş oldu. Öte yandan Disney’in de Mulan’ı 14 Ağustos haftasına taşıması mümkün gözüküyor.

Yeni yapımların vizyona girişleri için ortada bir başka önemli durum daha var: Akademi ödülleri. Oscar olarak da bilinen bu ödüllerin bu yıl verilmeme ihtimali var. Bu da önemli yapımların 2021’e atılmasına neden olabilir. 2020 yazı için ise yeni yapımlar ve yeni isimler kendilerini gösterme fırsatını bulabilir.

Disney bu yaza damga vurabilir

- Sinemalarda 2020 Yaz Sezonu Pratikte İptal Oldu

Görünüşe Göre Disney, 1985 Yapımı Black Cauldron'un Canlı Aksiyon Uyarlaması Üzerinde Çalışıyor

Mulan’ın ertelenmemesi ile birlikte Disney, bu yazın en büyük kazananı olabilir. Şu anda yaz döneminde vizyona girecek filmlerde pek de blockbuster olabilecek bir şey yok. Gerard Butler’ın göktaşıyla boğuştuğu Greenland gibi yapımlarda o potansiyel gözükmüyor.

Mulan’ın vizyona girişi, 17 Temmuz’da Disney tema parklarının ziyaretçilere açılması ve bu yıla özel olarak 22 takımlı şekilde Disney World’de gerçekleştirilecek olan NBA PlayOffları ile 2020 yazına damgasını vurma şansına sahip.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: