Gündem

Sırbistan’da mahsur kalan 148 Türk İstanbul’a geliyor

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, Sırbistan’ın geçen hafta hava yolu seferlerini durdurmasının ardından çok sayıda Türk vatandaşının burada mahsur kaldığını söyledi.

Bilgiç, “Bu vatandaşlarımızın listesini topladık. Sırp makamlarının Türkiye’ye bir uçak göndereceğini öğrendiğimizde sorunun çözümüne ilişkin bize de bir fırsat penceresi doğdu.” dedi.

sirbistanda mahsur kalan 148 turk istanbula geliyor - Sırbistan'da mahsur kalan 148 Türk İstanbul'a geliyor

14 GÜNLÜK KARANTİNAYA ALINACAKLAR

Büyükelçiliğe başvuran 148 vatandaşın bugün ücretsiz bir şekilde İstanbul’a gönderildiğini aktaran Bilgiç, salgına karşı alınan önlemler çerçevesinde bu kişilerin Türkiye’de 14 günlük karantinaya gireceklerini ifade etti.

sirbistanda mahsur kalan 148 turk istanbula geliyor 1 - Sırbistan'da mahsur kalan 148 Türk İstanbul'a geliyor

“BİRAZ TEDİRGİNDİK, ÇOK MUTLUYUZ”

İstanbul’a giden yolculardan Özgür Baran Oflaz, Sırbistan’da kısmi sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere salgınla mücadelede kapsamlı tedbirler alındığını söyleyerek, “Ülkemize dönemedik. Biraz tedirgindik. Şimdi dönüyoruz. Çok mutluyuz.” dedi.

sirbistanda mahsur kalan 148 turk istanbula geliyor 2 - Sırbistan'da mahsur kalan 148 Türk İstanbul'a geliyor

“DÜN AKŞAM HABER GELDİ”

Belgrad’daki bir inşaat firmasında çalışan Mehmet Artış ise 10 gündür firmalarının tahsis ettiği bir otelde karantina koşullarında kaldığını belirterek, “Türkiye’ye dönmek için başvurduk. Yeterli sayı olduğunda döneceğimizi söylediler. Dün akşam da haber geldi.” diye konuştu.

Yolculardan Ahmet Artış da Türkiye’ye dönmek istediklerini vurgulayarak, tahliyenin yapılmasını sağlayan devlet yetkililerine teşekkür etti.

sirbistanda mahsur kalan 148 turk istanbula geliyor 3 - Sırbistan'da mahsur kalan 148 Türk İstanbul'a geliyor

SIRBİSTAN VATANDAŞLARI DA ÜLKELERİNE GERİ DÖNECEK

Türk vatandaşlarını İstanbul’a götüren Air Serbia uçağının, Türkiye’deki Sırbistan vatandaşlarını da ülkelerine getireceği öğrenildi.

sirbistanda mahsur kalan 148 turk istanbula geliyor 4 - Sırbistan'da mahsur kalan 148 Türk İstanbul'a geliyor

303 KİŞİYE VİRÜS BULAŞTI

Bu arada, koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önce OHAL ilan edilen Sırbistan’da, virüs bulaşan sayısı 303’e çıkarken, can kaybı da 4 oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: