Teknoloji

Sivas’ta Yeraltı Şehrine Gittiği Düşünülen Bir Tünel Bulundu

Sivas’ın kent merkezine 94 km mesafedeki Mağara köyü, bölgede bulunan çok sayıda mağara ile biliniyor. Mağara köyünde şimdi de gizemli bir tünel bulundu. Tüneli keşfeden köylüler, tünelin bir yeraltı şehrine indiğini düşünüyorlar. 

Mağara köyünde yaşayan Feramuz Yıldırım, gizemli tünelin ne zaman açıldığını bilmediklerini söyledi. Yıldırım, tünelin insan yapımına benzer 80 basamağı olduğunu ifade etti ve tünel hakkında söylentilerin tünelin bir yeraltı şehrine bağlandığını iddia ettiğini dile getirdi. 

- Sivas’ta Yeraltı Şehrine Gittiği Düşünülen Bir Tünel Bulundu

Sinop'ta Gizemli Bir Yeni Tünel Daha Bulundu

Gizemli tünel hakkında açıklama yapan Mağara köyü sakini, “Gördüğünüz mağara 80 basamaktan oluşuyor, 100 metre aşağıya iniyor. Bazı arkadaşlar mağarayla uğraşmış. Vatandaşlar, buranın altında yeraltı şehri olduğunu düşünüyorlar” dedi. 

Tünelin insan eliyle yapılmış olduğunu düşünen Feramuz Yıldırım, tünelin araştırılmasını istiyor. Yıldırım, “Buranın bilim adamları, arkeologlar tarafından araştırılmasını rica ederiz. Merdivenler tam olarak belli, güzel bir görüntüsü var. Buranın altını ben de merak ediyorum. İlk gördüğümde ben de şaşırdım” dedi. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: