Chat

Sohbet Odalarında Dikkatleri Üzerine Çekme Yöntemleri

İnsanların sohbet odalarında dikkat çekme gibi istekleri olabiliyor. Aslında bu bir ergenlik belirtisi olmasına rağmen yaş farketmeksizin yeri geldiğinde girdiğiniz herhangi bir ortamda övülmeyi bekleyebilirsiniz. Sohbet odaları hakında bu konunun başlıca sebeplerinden bahsetmemiz gerekirse,
• Kendi varlığını belirterek insanlar arasında sevip sayılmak için
• İnsanların kişi hakkında yorum yapmadığında umursanmadığını düşünmesi
• Eğer kişinin kendine güven eksikliği varsa
• Kendini kabul ettirme isteği
gibi maddeler halinde övülme isteğinin sebeplerinden bahsedebiliriz.

Bu sebeplerden dolayı insanlar girdikleri her ortamda ilgi bekleyebilir. Bu ilgiyi almak içinde olur olmadık yerde ters hareketler yapabilir ve kendini küçük duruma düşürebilir. Sohbet odalarına girdiğinizde konuşma biçiminiz çok önemlidir. Tanımadığınız insanlarla karşılacağınız için sizi muhabbete giriş şeklinize göre yorumlayabilirler.
Bu durumdan kaçınmak için insanlarla konuşurken kendinizi her zaman ön plana atmaktan kaçınarak ilk önlemi alabilirsiniz. Bunun ardından konuşma sırası size geldiğinde kendinizi tanıtarak konuşmaya başlayabilirsiniz. Sonrasından sohbet odalarının samimiliğinden doğan bir benimse anlayışı ile sohbet odasının sakinleri tarafından kabul görülecek ve muhabbete dahil olacaksınız. Fakat hiç bir zaman aceleci olmayın, aceleci davrandığınızda sohbet odasında bulunan insanlara hoş bir görüntü bırakmayabilirsiniz. Bu da sizin insanların arasına kabul edilme sürenizi uzatabilir. Sizin için hiç hoş bir durum olmaz. Sonrasında girdiğiniz sohbet odasında daha fazla durmak istemez ve tekrardan arayış içine girmek zorunda kalabilirsiniz. Bu arayışın çok uzun süreceğini bilmeniz gerekiyor çünkü her girdiğiniz sohbet odalarında bu şekil davranışlar sergiler iseniz sonuç hep aynı olacak ve mecbur bir şekilde sizi kabul edecek düzensiz bir grup arayışına gireceksiniz.

Düzensiz bir grup dediğimiz olayı pek küçük görmenizi istemem çünkü düzensiz bir grup demek saygının ve hoşgörünün neredeyse hiç noktasına gelmiş bir grup demektir. Bu gruplarda hiçbir zaman kalıcı olamazsınız. Sizin yaptığınız saygısızlıkların size sohbet odaları yapıldığını gördükçe bulunduğunuz ortamda nefret edecek ve chat ortamından uzaklaşma kararı alacaksınız. Bu karar sohbet odalarında uzun süre vakit geçiren insanlar için hiç kolay verilecek bir karar değildir. Sohbet odalarına girerken mutlaka üslubunuza ve saygı göstermeye dikkat edin. Aksi takdirde tüm sonuç hüsran bir şekilde olur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: