Chat

Sohbete Etkili Başlama Yöntemleri

Sohbete etkili başlamak için bazı öneriler almanız gerekebilir. Günlük hayatta tanıdığımız ve tanımadığımız birçok kişiyle sohbet ederiz. Örnek vermek gerekirse durakta bekleyen birine herhangi bir otobüs numarasının bu duraktan geçip geçmediğini sorabilirsiniz. Bu ufacık soru-cevap dialogu bile bir sohbettir. Başka bir örnek verecek olursak çeşitli sohbet sitelerinde insanlarla tanışabiliriz. Çevremizde tanıdığımız veya tanımadığımız insanlar ile aramızda geçen sohbet için uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar sohbeti daha sıcak hale getirebilir.
               

İnsanlar ile etkili sohbet için uymanız gereken kuralların başında gelen en önemli şey etkili bir merhaba demektir. Bu en güzel yöntemdir, karşı tarafı rahatsız etmemiş aynı zamanda sıcaklığınızı hissettirmiş olursunuz. Fakat bir sohbet sitesinde iletişime geçtiyseniz bu merhabalara cevap almama ihtimaliniz çok yüksektir. Fakat iyi düşünün ve karşı tarafın bu mesajı görmeyeceği ihtimalinide göz önüne alarak ısrarcı olmamaya çalışın. Eğer cevap alırsanız sohbet etmek istediğiniz konuya hemen girmemeye çalışın. Eğer bu kurala uymazsanız karşı tarafa çıkarcı bir görüntü sergileyebilirsiniz. Sıcak bir gülümseme bırakarak ortamdaki kişileride sohbete katarak havadan sudan muhabbetler açarak asıl konuya yavaş yavaş gelebilirsiniz. Sohbet etmek istediğiniz konuya girdiğinizde herkese eşit şartlar altında söz vererek dengeyi sağlamaya çalışın. Eğer aklınızda bir konu yoksa ortamdaki insanları tanımak adına onlara farklı sorular sorabilirsiniz. Onlar sohbete dahil olduğunda çok sıcak bir ortam yaratmış ve farkınızı ortaya koymuş olursunuz. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri ise sohbet edilen konuları çok kişiselleştirmemek gerektiğidir. Eğer bu hataya düşerseniz etraftaki insanlar sohbet dışı kalabilir ve bu hoş bir görüntü yaratmaz.
               

Sanal sohbetlerde ya da günlük hayattaki sohbetlerde muhabbete açık bir şekilde davranmak sizi sürekli öne çıkarır. Bunun sebebi ise insanların her zaman böyle kişileri sevmesidir. Sohbet sitesinde konuşuyorsanız emojileri çok iyi kullanmanız gerekiyor. Bunun sebebi ise gerçek hayatta nasıl mimik hareketleri ile düşüncelerinizi belli ediyorsanız, sohbet sitelerinde de mimiklerinizi emojiler temsil etmektedir. Bu hususlara dikkat ederseniz sohbete gayet etkili bir giriş yapmış olursunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: