Magazin

Somer Şef nereli kimdir? Somer Şef’in ikizi var mı?

MasterChef geçtiğimiz Cuma akşamı yeni sezonun ilk bölümüyle izleyicilerine kavuştu. Gözler yeni yarışmacılara çevrilmişken yarışmacılardan biri olan Mehmet Gökçeöz’e çevrildi. Yeni MasterChef adayını görenlerin aklına gelen ise “Somer Şef’in ikizi var mı?” sorusu geldi. Peki, Somer Şef nereli kimdir? Somer Şef’in ikizi var mı? İşte, merak edilen soruların cevabı…

SOMER ŞEF KİMDİR?

25 Mayıs 1971 tarihinde dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer hedefiyle Avustralya’ya gitti. Master yaparken şeflik kariyerine adım attı. Bir süre restoran zincirlerinde yöneticilik yaptıktan sonra Sydney’de menüsünde pek çok meze ve klasik Türk mutfağına ait lezzet bulunan bir restron açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı. 2001 yılında Aslı Sivrioğlu ile hayatını birleştiren Somer Sivrioğlu, 2 çocuk babası.

Somer Sivrioğlu’nun ödülleri

  • 2013 Yerel İşletme Ödülü
  •  İç Batı’nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
  •  2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
  •  2010 İç Batı’nın En iyi Türk Restoranı Ödülü

Hemen belirtelim ki Somer Şef yani Somer Sivrioğlu’nun bir ikizi yok. Ancak Yarışmacı jürisi olduğu MasterChef’in yeni yarışmacısı Mehmet Gökçeöz Somer Şef’e ikizi kadar benziyor.

GÖNDER - Somer Şef nereli kimdir? Somer Şef’in ikizi var mı?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: